Ще три громади Шепетівського району приєдналися до програми «Енергодім»

Ще три громади Шепетівського району приєдналися до програми «Енергодім»

Вчора, 16 вересня, ще шість громад з Хмельницької області підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла. Відповідні меморандуми про співпрацю в онлайн-форматі підписали керівник Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк та представники Дунаєвецької, Ізяславської, Новодунаєвецької, Полонської, Чемеровецької та Шепетівської територіальних громад.

Раніше такі меморандуми вже підписали Хмельницька, Кам’янець-Подільська, Красилівська, Нетішинська, Старокостянтинівська та Городоцька міські ради, а також Славутська та Волочиська міські територіальні громади.

Станом на 10 вересня 2021 року у Шепетівській міській ТГ налічується 58 ОСББ, у Дунаєвецькій — 12, у Чемеровецькій — 2, у Ізяславській — 1. Зауважимо, що долучитися до програми можуть саме об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), адже вони є тією юридичною особою, яка реалізує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку. Загалом, до Фонду енергоефективності станом на 10 вересня надійшло 15 заявок від ОСББ з Хмельницької області: 12 — з міста Хмельницького, та по 1 з міст Кам’янець-Подільський, Шепетівка та Старокостянтинів.

Заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук наголосив, що енергоефективність — це не просто модний тренд, а необхідність, продиктована часом. За словами посадовця, комплексний підхід до вирішення проблем у будинку та пошук різних шляхів економії енергоресурсів дозволить відчутно знизити комунальні платежі для мешканців ОСББ та забезпечити ефективне використання ресурсів.

У ході онлайн зустрічі Єгор Фаренюк, виконувач обов’язків директора Фонду енергоефективності, презентував учасникам інформацію про можливості та переваги програми «Енергодім».

«Переконані, що наше партнерство з громадами у напрямку підтримки проектів з енергоефективності будівель, у яких створені ОСББ, забезпечить кращий ефект у досягненні однієї з ключових цілей України — економії енергоресурсів, що найкращим чином вплине на комфорт проживання мешканців, які ініціюють енергоефективні практики», — зазначив Єгор Фаренюк.

Зауважимо, що наразі у Хмельницькій області діє енергоефективна програма підтримки для ОСББ, ЖБК та фізичних осіб-власників будинків, за якою влада компенсує 10 % тіла кредиту, наданого на впровадження енергоощадних заходів у будинку.

Довідково

Програма «Енергодім» дає ОСББ та кожному співвласнику можливість відчути переваги комплексної енергомодернізації багатоквартирного будинку. В рамках її реалізації може бути виконано встановлення індивідуального теплового пункту, балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях, комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, заміна дверей та вікон в місцях загального користування тощо.

Завдяки участі у програмі можна отримати відшкодування до 60−70 % витрат на роботи, матеріали та обладнання залежно від пакета заходів з енергоефективності; знизити енергоспоживання до 50 %, а іноді і більше; поліпшити зовнішній вигляд та технічний стан будівлі. Це значно підвищує комфорт та умови проживання, зменшує рахунки за комунальні послуги, а ще дозволяє внести позитивний вклад в покращення екологічної ситуації в світі завдяки зменшенню викидів СО2.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоШепетівське АТП готове відновити перевезення із наступного тижня
У Шепетівці шукатимуть нового перевізника, якщо АТП не виконуватиме взяті на себе зобов’язання
У Шепетівській ТГ запрацює громадська пральня
Під Харковом загинув військовий із Полонщини
Рідні захисника з Шепетівки попросили посадовців, щоб його тіло повернули додому
Усі дільничні Ізяславщини пройшли «школу» Кашевара

Читайте у цій рубриціШепетівське АТП готове відновити перевезення із наступного тижня
У Шепетівці шукатимуть нового перевізника, якщо АТП не виконуватиме взяті на себе зобов’язання
Волонтерське авто із Нетішина відправилося у Білогірську ТГ
У Грицеві в неділю ярмаркуватимуть
Альтанка просто на воді — унікальне місце відпочинку від лісівників Шепетівщини
У Нетішинській громаді підтримали пропозиції щодо перейменування вулиць
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter