У Шепетівці розроблять стратегію стабілізації системи теплопостачання

У Шепетівці розроблять стратегію стабілізації системи теплопостачання

У понеділок, 25 січня, відбулася пресконференція міського голови Шепетівської ТГ Віталія Бузиля для місцевих ЗМІ. Окрім очільника міста, на запитання відповідали інші посадовці, які відповідають за житлово-комунальну сферу.

Адже головне питання пресконференції — тарифи на енергоносії, які значно зросли за останній місяць. Обурені містяни вже двічі проводили акції протесту під стінами міської ради. Хоча це питання не входить у компетенцію місцевої влади.

У Шепетівці розроблять стратегію стабілізації системи теплопостачання

До того ж, у Шепетівці за останні кілька років хаотично надавалися дозволи на встановлення індивідуального опалення, що розбалансувало систему. І єдиний вихід — поступова повна відмова від централізованого постачання тепла.

— Оскільки тепломережа міста критично розбалансована, прийнято рішення про поетапний перехід міста на автономне опалення. Перший крок — це розробка схеми теплопостачання міста. Критично розбалансовані 79 багатоквартирних будинків, у 19 з них на централізованому теплопостачанні залишилось лише 2–3 квартири.

З 1 березня 2021 року, раніше ніж завжди, запрацює комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) ЦО (теплопостачання) та подачі гарячої води. Пріоритет надаватиметься будинкам у яких 50 % квартир вже перейшли на індивідуальне опалення, — зазначив міський голова.

Звичайно, малозабезпечених шепетівчан цікавить, чи зможуть отримати кредити від міської влади для встановлення індивідуального опалення.

— Шепетівська міською радою здійснено запит на державні банківські установи з проханням здійснити роз’яснення функціонування програми «теплих кредитів». Роз’яснення з реалізації будуть надані найближчим часом та оприлюднено у ЗМІ. Більше того, найближчими тижнями буде розгорнену широку інформаційну кампанію з інформування населення на тему від’єднання від системи централізованого теплопостачання, — додав перший заступник міського голови Ігор Ялоха.

Зауважено про необхідність покращення роботи управлінських компаній міста. Шляхом покращення надання послуг з управління багатоквартирними будинками є створення ОСББ, формуванню яких міський голова готовий всебічно сприяти.

Також під час пресконференції порушили питання і про борги за газ, які лягли на комунальне підприємство «Шепетівське підприємство теплових мереж» після розірвання концесії з «Енергоінвестом».

— Щомісяця тепломережа сплачує 580 тисяч гривень, — зазначив директор підприємства Володимир Кушнір. — Це кошти, які підприємство могло б витратити на покращення матеріально-технічної бази.

На цей час проводиться робота із народними депутатами України, обласною радою та обласною адміністрацією щодо залучення коштів із Державного бюджету для погашення заборгованості за газ, що залишилась від діяльності ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Важливе рішення, яке прийняла міська рада, — обслуговування індивідуальних модульних котелень, що встановлені у навчальних закладах міста комунальним підприємством «Шепетівське підприємство теплових мереж». Адже останніми роками цю діяльність здійснювала приватна компанія. Така передача дозволить скоротити витрати коштів напрямку «освіта» на 11 %.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці завершать розпочаті проєкти Громадського бюджету
Шепетівка підписала Меморандум із «Альянсом»
У Шепетівці вже з 1 березня прийматимуть заяви про відмову від послуг тепломережі
Реорганізація апарату Шепетівської міської ради: планували 177 працівників, але збільшили на 1
У Шепетівській тепломережі створять підрозділ екстреної диспетчерської служби
У Шепетівці мають намір підвищити тарифи на теплопостачання для усіх споживачів

Читайте у цій рубриціНовостворена пожежна команда обслуговуватиме 7 сіл Білогірської ОТГ
У Шепетівці завершать розпочаті проєкти Громадського бюджету
Шепетівка підписала Меморандум із «Альянсом»
У Нетішині безпритульних собак годують заклади громадського харчування, супермаркети та небайдужі мешканці
У Шепетівці вже з 1 березня прийматимуть заяви про відмову від послуг тепломережі
Микола Дячук: «Пайовикам треба годити та виплачувати достойну орендну плату»