27-річний ревнивець відпрацює 200 годин громадських робіт

Увечері 4 листопада 2019 року в Шепетівці поряд зі стоматполіклінікою кілька шепетівчан стали свідками того, як молодий чоловік за волосся витягнув жінку з автомобіля і почав бити ногами. Колезі, що намагався його зупинити, також дісталося кулаком в обличчя. Про це повідомила пресслужба суду.

У судовому засіданні агресивну поведінку 27-річний місцевий житель пояснив тим, що кілька годин чекав колишню співмешканку, аби провести її додому, а та сіла в чуже авто. Каже, що вони разом жили майже два роки, і якраз після сварки він намагався налагодити стосунки.

Потерпіла жінка підтвердила, що з обвинуваченим була у близьких стосунках, але далі не склалося, бо він її бив. Перед тією подією, зізнається, вони ще кілька разів зустрічалися і таки з’явилася надія, що хлопець змінився. Та 4 листопада, коли у відповідь на пропозицію зустріти з роботи, вона сказала, що піде з подругою, знову почалися погрози. Злякавшись, попросила колегу, що став другим потерпілим у справі, підвезти додому.

І жінка, й чоловік, яких побив обвинувачений, написали заяви в поліцію. Правоохоронці дії молодика кваліфікували як хуліганство (стаття 296 Кримінального кодексу України). Утім, Шепетівський міськрайонний суд, який розглядав справу, дійшов висновку, що така кваліфікація не ґрунтується на правильному застосуванні закону про кримінальну відповідальність.

Суд зауважує, що безпосереднім об’єктом кримінально-правової охорони за статтею 296 КК України є громадський порядок, тобто суспільні відносини, що сформовані внаслідок дії правових норм, а також моральних-етичних засад, звичаїв, традицій та інших позаюридичних чинників і полягає в дотриманні усталених правил співжиття.

«Обстановка й обставини подій, динаміка їх розвитку й об’єктивні ознаки насильницької поведінки обвинуваченого свідчать про те, що вона була зумовлена особистою неприязню до (потерпілих — авт.), що стало внутрішнім спонуканням кримінально караного вчинку, а не бажанням протиставити себе суспільству і продемонструвати зневагу до загальноприйнятих норм і правил поведінки.

Досліджені судом докази свідчать про те, що дії (обвинуваченого — авт.) спрямовані на заподіяння тілесних ушкоджень і не здобуто жодних об’єктивних даних, які свідчили, що під час заподіяння тілесних ушкоджень потерпілим, дії обвинуваченого були спрямовані на порушення громадського порядку», — зазначає у вироку суд.

За таких обставин Шепетівський міськрайонний суд перекваліфікував дії обвинуваченого зі статті 296 Кримінального кодексу України на частину 1 статті 125 Кримінального кодексу України — заподіяння умисних легких тілесних ушкоджень, визнав чоловіка винним у цьому злочині й призначив покарання — 200 годин громадських робіт.

«…що відповідатиме меті покарання, є співмірним характеру вчиненого діяння та його наслідкам», — констатує суд у вироку, який ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, житель іншої області побив жінку з Пліщина, але в суді сталося непередбачуване.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПолтавчанин сяде на 6 років за викрадення авта у Шепетівці
За побиття вітчима та його пасинка 22-річний дебошир відпрацює 240 годин громадських робіт
У Шепетівці поблизу клубу «Фешин» регулярно б’ють жінок
За побиття селянина на Шепетівщині, житель столиці відпрацює 200 годин громадських робіт
Через суд жінка стягнула матеріальну шкоду з екс-чоловіка
Працівниці шепетівського суду відзначають День хустки

Читайте у цій рубриціЗа крадіжку «Мінська» 60-літньому рецидивісту присудили пів року арешту
У продажу з’явилося фальсифіковане масло популярних торгових марок
Підступний COVID-19 забрав життя відомої у Шепетівці лікарки
На Шепетівщині п’яний водій не впорався з керуванням та злетів у кювет
За межами Ізяслава полісмени знайшли 81-річного дідуся