У Шепетівку скинули відходи, які містять солі важких металів

У ґрунті, який розвантажили в Шепетівці 18 травня, вміст солей важких металів та нафтопродуктів перевищує норму в десятки разів. Це встановили екологи.

Дер­жавна еко­ло­гіч­на ін­спек­ція у Хмель­ницькій об­ласті при­бу­ла 22 трав­ня у Шепе­тів­ку, аби ві­діб­ра­ти про­би для виз­на­чен­ня походження від­хо­дів, які ски­ну­ли поб­ли­зу Шепетівського по­лі­го­ну ТПВ (сміт­тєзва­ли­ща). При від­бо­рі проб та про­ве­ден­ня дос­ліджень бу­ли при­сут­ні пред­став­ни­ки ко­му­наль­ної інспек­ції Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди, на­чаль­ник Уп­равлін­ня держ­прод­спо­жив­служ­би у Ше­пе­тівсь­ко­му районі, по­лі­ція та пра­ців­ни­ки ДСНС.

— За результатами екологічної інспекції відходи — це технічна переробка з Луцького підшипникового заводу, що являють собою металошлак. Вони транспортувалися на підприємство, яке зареєстроване в Одесі для утилізації зараженого ґрунту. Яким чином потрапила сюди — невідомо, — розповідає Віталій Савіцький, на­чаль­ник Уп­равлін­ня держпрод­спо­жив­служ­би у Ше­пе­тівсь­ко­му районі.

Те, що ґрунт заражений, відчувалося ще раніше під час перебування на території. У горлі першіло, а обличчя «горіло».

— Такі відходи несуть велику загрозу, оскільки можливе й зараження ґрунту, — продовжив начальник Управлін­ня держпрод­спо­жив­служ­би.

Солі важких металів та нафтопродуктів особливо згубно діють на організм людей.

— Це може спричинити порушення функцій печінки, нирок та нервової системи, — прокоментував Володимир Мазаєв, за­ві­ду­вач Ше­пе­тівсь­ким між­район­ним від­ді­лом лаборатор­них дос­ліджень.

Наразі екологічна інспекція проводить розрахунки по зараженню та забрудненості території. Як експертів залучили й незалежний екологічний центр, що знаходиться в Івано-Франківську. Після обчислень, причинених збитків, матеріали передадуть у прокуратуру.

— За попередніми даними збитки перевищують суму в 100 тисяч гривень. А це тягне за собою кримінальну відповідальність, — додав Віталій Савіцький.

Втім, яка насправді доля чекатиме орендаря території, та яку встановлять остаточну суму завданої шкоди, стане відомо вже за кілька днів.

Також відповідальність нестиме і фірма, що відповідала за транспортування небезпечних відходів. Відтак, правоохоронці з’ясовуватимуть, хто став ініціатором завезення ґрунту в Шепетівку та яким чином він «приїхав» не за призначенням.

А поки що ґрунт поблизу шепетівського по­лі­го­ну ТПВ (сміт­тєзва­ли­ща) вже розгорнули.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


9 коментарів до статті «У Шепетівку скинули відходи, які містять солі важких металів»

 1. Оле­на коментує:

  Наше місто з депресивного переходить в мертве!!!Грунт розгорнули,збитки підрахували,а шо зі здоров”ям людей,діточок!?Через півроку -рік почнемо масово збирати гроши на лікування онкохворих та міркувати звідки воно це все береться?Хто відповів?Хто поніс покарання?Де пресконференція мера з інформуванням мешканців та звітом про те,що зроблено в данному небезпечному випадку для безпеки людей та міста?

  • IRUNA коментує:

   Ваша правда, Олено! Ви згадайте про львівське сміття, яке завозили в Шепетівку і на околиці. Вам і містянам щось відомо про наслідки, дії влади, поліції?
   Що відбулось з арештованими машинами, хто поніс відповідальність, чому не компенсовані кошти за прибирання сміття, хто поніс покарання( тим більше,що,по слухам, одна з фур була з Шепетівки? Як спрацювали юристи виконкому в цій справі? Чому все замовчувається?Де, дійсно пресконференції посадовців?
   А нічого – тиша і спокій! Враження таке, що воно всім “по барабану”. І як наслідок вже це сміття!
   Ділянка перепродасться, забудеться, а люди будуть збирати гриби і ягоди в лісі, відполчивати… і хворіти.

 2. Tetyana Naumets коментує:

  А потім потрібно лікувати
  ся…. І чи вилікуються люди?

 3. Микола коментує:

  Нагодувати цього горе бізнесмене треба цими токсинами за те що травить наших дітей .
  Негідник!
  Так йому з рук незійде!!!

 4. Ці бидла як можуть так винищують людей

 5. Саша Чернюк коментує:

  Де наш бля..ь міський голова прокуратура поіція.Хай підніме одне з другим свою Сраку.

 6. Ar Li Working коментує:

  Коли в місті хотіли побудувати сміттєпереробний завод, то люди збунтувалися, і вибрали залишити стихійне сміттєзвалище (інакше не назвеш) от і користується ним кожен бажаючий.

  • Сміттєпереробний завод треба будувати за містом в не я місті.

  • Ar Li Working коментує:

   Його якраз і за містом хотіли будувати. Можна подумати міський смітник сильно за містом, до того ж прямо поруч із свердловиною де беруть воду на місто. Що хотіли, те і маєте. В більшості європейських міст сміттєпереробні в межах міста, на околиці.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці