Через борг у півмільйона селяни перекрили трасу державного значення

Перекриття дороги в усіх чотирьох напрямках на Грицівському перехресті в Шепетівському районі влаштували селяни, члени «Першого національного аграрного кооперативу» сьогодні, 4 квітня. Протестувальники є жителями Ленковецької ОТГ, які вимагають від керівництва кооперативу розрахунку за здане молоко.

За громадським порядком під час акції протесту спостерігали правоохоронці та представники влади. Адже про протест його учасники попереджали й поліцію, й райдержадміністрацію, й кооператив. Проте все ж таки не обійшлося й без сутичок між водіями автівок, яким перекрили рух, та мітингувальниками.

— Вчора жителі села Ленківці повідомили, що вони планують здійснити акцію з рухом по пішохідних переходах в районі поста Гриців, що поблизу села Ленківці, — коментує Микола Борщук, заступник начальника Шепетівського відділу поліції.

Акцію протесту підтримали представники влади.

— Я, як представник Шепетівської районної державної адміністрації та перший заступник, змушений тут бути, бо люди проводять акцію, змушений розібратися в ситуації та по можливості чимось допомогти, — говорить Сергій Пономарьов.

На боці мітингувальників і голова Ленковецької ОТГ Юрій Криворчук.

— Став на підтримку, бо й сам утримую корів і здаю молоко, — розповідає Юрій Криворчук. — «Перший національний аграрний кооператив» заборгував жителям нашої громади близько півмільйона гривень за півтора місяці й відмовляється виплачувати ці кошти. Ми хотіли цю ситуацію врегулювати мирно. Сьогодні всі зібралися біля сільської ради о 8-ій годині ранку, запросили представника від «Першого національного аграрного кооперативу». На жаль, він не приїхав завчасно, в людей терпець урвався й вони вийшли на дорогу.

Для селян прибуток від зданого молока є чи не єдиним джерелом доходу.

— Мені не виплатили приблизно 6 тисяч гривень за лютий і березень, — говорить Галина, жителька села Степ.

— А є такі села, як, приміром, Коськів, то їм ще з листопада боргують, — додає інша учасниця.

Приймальникам молока ж кооператив боргує сотні тисяч. 24 березня селяни вийшли з кооперативу — розірвали з ними договір через порушення та невиплату коштів.

— Нам заборгували за лютий і за березень 197 493 гривні, — говорить жінка, приймальниця молока з села Степ. — Ми зверталися до представників кооперативу, вони з нами говорити не хочуть, сказали, що коли з ними Старокостянтинів (Ста­ро­кос­тянти­нівсь­кий мо­лоч­ний за­во­д, – Авт.) розрахується, тоді будуть кошти… Тим, хто в них в кооперативі залишився, вони віддають гроші, а ті, хто пішов з кооперативу…

Не виплатили вчасно також і розрахункові кошти приймальникам молока.

— Через місяць дали нам тільки розрахункові гроші — зарплату, — продовжує далі жінка. — Був представник і сказав, що гроші віддадуть коли Старокостянтинів розрахується з ними. А в лютому вони в Старокостянтинів молоко не здавали, а на Тернопіль…

Також під час мітингу з вуст селян лунали звинувачення керівництва кооперативу в шахрайстві через різницю в ціні за літр зданого молока.

— Юрист їхній погрожував і голові сільської ради, і мені, називав мене і скандальною жінкою… Погрожував, що гроші не віддадуть зовсім… Ми робили й здали відомості за лютий — по 7 грн молоко, а за березень — по 6. Наші відомості переробили. Сказали, що дадуть нам по 5 гривень за лютий, а за березень по 4,50. Яке вони мали право переробляти?..

Наразі через заборгованість кооперативу жінка, яка приймала молоко в селі, має великі неприємності.

— Люди до мене приходять — продай хату, продай все й віддай нам гроші, а в мене таких грошей нема… Це майже 200 тисяч, — бідкається вона.

Із 23 березня люди відмовилися здавати молоко до «Першого національного аграрного кооперативу».

— Я 24 числа дзвонила Таїсі Олександрівні, Володимиру Дубині, Наталії Штен, аби пояснити, що така ситуація, й ніхто здавати не буде молока, проте ніхто телефон не брав.

Юрист «Першого національного аграрного кооперативу» пояснює, що складна ситуація у виплаті коштів за здане молоко склалася через касовий розрив у 23 мільйони. Саме стільки заборгував ПНАКу «Старокостянтинівський молочний завод». Борги свої кооператив визнає.

— Будь-які надходження, які отримає кооператив, розподіляться на всіх людей. По всіх людях є затримка в 2 місяці, оскільки є касовий розрив, який виник через заборгованість одного підприємства, — пояснює Микола Новак, юрист «Першого національного кооперативу».

По завершенню мирної акції мітингувальники навіть створили спеціальний реєстр присутніх. Зібрали близько 100 підписів.

— Учасники підготували, й у тому числі я, лист Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, — розповідає Юрій Криворчук. — Люди звертаються до всіх гілок влади, аби допомогли врегулювати ситуацію.

В ході акції селяни вирішили дати можливість кооперативу розрахуватися з боргами до 14 травня. В іншому ж випадку вони відновлять акції протесту, залучивши жителів Славутського та Білогірського районів та вдадуться до більш радикальних заходів.

Нагадаємо, в грудні минулого року селяни — члени «Першого національного кооперативу» вже перекривали дорогу в Шепетівці навпроти офісу. А у квітні цього року ошукані селяни про­тес­ту­вали під сті­на­ми «Ста­ро­кос­тянти­нівсь­ко­го мо­лоч­но­го за­во­ду».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці