У Шепетівці в черговий раз перекрили дорогу

Цього разу перекриття влаштували селяни, члени «Першого національного аграрного кооперативу» поблизу офісу ПНАК, що на Старокостянтинівському шосе у Шепетівці. Люди приїхали з Волочиського, Красилівського, Старокостянтинівського, Любарського, Хмельницького районів. Протестувальники вимагають від керівництва кооперативу розрахунку за здане протягом вересня–жовтня молока.

— У тих населених пунктах, де я збирав молоко, борг склав більше 400 тис. грн, — розповів приймальник молока Іван. — Ми чекали до листопада, а потім перейшли в інший, який розраховується кожні два тижні. Вже який місяць між селянами та керівниками тривають обіцянки: телефонуйте у вівторок, потім у п’ятницю. А нині взагалі не відповідають.

Люди вважають, що їхню заборгованість за вересень керівництво «Першого національного аграрного кооперативу» не виплачує принципово.

— Ми перейшли до іншого молокозаводу, — продовжив Іван. — Люди, які залишилися з кооперативом, отримують гроші за жовтень.

Мітингувальники вимагали, щоб до них хоча б хтось вийшов із керівництва кооперативу.

— Я додзвонився лише до Таїси, — додав активіст. — Вона попередила, якщо сьогодні припинимо акцію, до п’ятниці віддадуть гроші, якщо ні — грошей не побачимо.

Люди вступили в кооператив вже більше року тому.

— До цього ніяких затримок із виплатами не виникало, — додала приймальник молока Альона зі Старокостянтинівського району. — У мене за вересень, жовтень, листопад перед односельцями накопився борг у 72 тисячі гривень.

Акція ускладнила рух на Старокостянтинівському шосе. За громадським порядком стежили працівники поліції. Кілька разів виникали сутички між водіями та мітингувальниками. Водій рейсового автобуса висадив дітей, які поверталися додому після занять у школі.

Міський голова Михайло Полодюк приїхав до протестувальників, щоб особисто з’ясувати ситуацію.

— Я телефонував за чотирма номерами, але ні один не відповів, — повідомив міський голова. — Фірма зареєстрована у Шепетівці. Нікого в офісі (приміщення цукрового комбінату — Авт.), ні керівників, ні обслуговуючого персоналу нема. За одним номером додзвонився, пообіцяли вийти на компетентних осіб, які мають повноваження дати пояснення, коли гроші віддадуть.

Правда, зателефонував один із керівників і поспілкувався із активістом. У телефонній розмові пообіцяв, що до п’ятниці кооператив розрахується з боргами.

Люди неохоче повірили і вирішили, якщо їх у черговий раз «кинуть» із грішми, пообіцяли повернутися вже в п’ятницю, щоб перекрити рух не в одному місці, а в декількох.

Як пояснила директор департаменту зі зв’язків із громадскістю ПНАК Марія Тютюнник, що Першому національному аграрному кооперативу заборгували за здане молоко партнери.

— Адже протягом сезону «великого молока» кооператив тримав найвищу ціну в регіоні на молоко, ніхто не платив більше, — пояснила директор. — Всі кошти йшли на виплату селянам і нам не вдалося зібрати кошти, щоб розраховуватися в період, коли надої впали. Це стало причиною, чому в кооператива виникли перебої з виплатами. До п’ятниці ми розрахуємося за жовтень, а на наступному тижні знайдемо кошти, щоб віддати за листопад.

 

P. S.

З оглядну на попередню спільну історію Першого національного аграрного кооперативу та корпорації «Сварог Вест Груп», побутує помилкова думка про те, що Корпорація досі опікується справами кооперативу.

Як ми з’ясували, сьогодні Корпорацію «Сварог Вест Груп» та сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Перший національний аграрний кооператив» пов’язує лише минула співпраця на старті відродження кооперативного руху на Хмельниччині у 2015–2016 роках. Наразі ПНАК здійснює закупівлю молока у населення, на відміну від Корпорації, яка має власні сертифіковані потужності з виробництва молока проекту «Тваринництво».

— Наразі шляхи двох компаній — Корпорації «Сварог Вест Груп» та «Першого національного аграрного кооперативу» — лежать у різних напрямках, — пояснили у прес-службі Корпорації.

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «У Шепетівці в черговий раз перекрили дорогу»

 1. Sashok Sashok коментує:

  Добре,що худобу переписали на себе…

 2. Ан­дрій коментує:

  А Корпорація знову в стороні, вони ж тут дійсно ні до чого, але це тільки юридично. Насправді все керівництво кооперативу це люди підконтрольні “Сварогу” та братам Бурякам. Черговий “кидок” від корпорації і черговий імпотентний хід від міського очільника. Полодюк тебе ж як мали ні за кого так і далі мають, а ти і далі висловлюєш стурбованість…

 3. Альбіна коментує:

  Люди добрі чи хто нам може дати відповідь чи нам заплотять чи ні???

 4. анна коментує:

  і в Теофіпольському районі теж не виплачують грошей за другу половину листопада і за грудень. що має бути далі ніхто незнає ????? поділіться інформацією хто що знає !!!!!!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці