Сімейне хобі мешканців Нетішина переросло в бізнес

Нетішинка Олександра Згуро разом із чоловіком Андрієм Бормовим розвивають свій бренд керамічних виробів під логотипом стилізованої букви «Z» (однойменно до прізвища Саші). У магазинах Києва, Львова, Одеса, Вінниці, Житомира можна придбати дизайнерські вироби нетішинців.

— Ми вже не шукаємо, де реалізовувати вироби, навпаки, нам самі пишуть у соцмережах, — розповіла про свою діяльність Саша.

Найбільшим попитом користуються керамічні вироби напередодні свят. Такі речі стають гарним рішенням для подарунків.

— Саша ліпить модель, я виготовляю форму. Це копітке заняття, адже кожний виріб має складну геометричну форму, — розповів Андрій.

Але форми використовуються повторно.

— Перевага методики шлікерного лиття в тому, що можна повторного виготовляти те, що розроблено. Сам процес виготовлення — від моделі до виробу — тривалий: може зайняти до місяця.

Нашу увагу під час перебування в майстерні привернули чашки, що нагадують голову пупса.

— Вони дуже кумедні, у кожного своя емоція. Є навіть у захисній масці, так ми творчо відгукнулися на правила карантину носити цей аксесуар для обличчя.

Саша із Нетішина, у Львові навчалася в академії мистецтв, після закінчення працювала на керамічному виробництві.

— Там і познайомилася із Андрієм. Спочатку сама щось творила, на підприємстві це дозволяли. Андрію теж стало цікаво, він допомагав. Вперше приєднався до процесу, коли піджимали терміни відправити виріб на конкурс у Швейцарію. Після цього йому теж сподобалася кераміка, тому він закинув своє вивчення програмування, та долучився до мого заняття. Вже разом стали розширятися. Розпочинали з брошок, ялинкових прикрас, потім пішли чашки, а згодом — світильники, вази, — розповіла майстриня.

Все обладнання Андрій виготовив власноруч.

— Я пропрацював на підприємстві 15 років, де вивчив всі етапи виробництва. В нас із дружиною виникла ідея розпочати власну справу. Саша займалася творчою складовою, а мені довелося взяти на себе обладнання. Мій друг порадив виготовити піч самому, мовляв , збереш корпус, а з електрикою він допоможе. За кілька місяців зібрав, протестували та залишилися задоволені. Зараз знаю, як вона працює, у разі поломки зможу сам відремонтувати. На часі вже робити другу, яка буде більшою, надійнішою, потужнішою.

Творчих ідей у Саші виникає багато.

— Коли тривалий час перебуваєш в мистецькому середовищі, розумієш, в якому напрямку рухатися. Ще дипломні роботи виготовлені в такому мінімалістичному стилі із чіткою геометрією. Зараз подібну фактуру наносимо на всі вироби, так складається лінія продукції. Вже маємо тарілки однієї серії малюнків.

Про кераміку Андрій та Саша можуть цікаво розповідати годинами.

— Від роботи ми не втомлюємося, навпаки, отримуємо задоволення. В нас такого нема, як на звичайній роботі, що на тебе хтось накричав і зіпсував настрій. Так як у нас було у Львові. Тут відчуваєш себе. Навіть якщо випадає день, коли не в настрої, собі дозволяєш побайдикувати, — пояснює Андрій. — Коли потрібно виконати замовлення, доводиться працювати без вихідних.

Саша мріє, а Андрій втілює її задуми:

— Хочу велику піч, — розповідає майстриня. — Це дозволить виготовляти більшу кількість виробів, тому що плануємо із посудом вийти на великі заклади громадського харчування. Адже технологія дозволяє мити вироби у посудомийках. Так, дизайнерські речі дорогі, але це додає ресторану статусу.

Молоде подружжя вважає своє заняття перспективним, цікавим, корисним.

Читайте також:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці