Нетішинці досягли домовленостей з Хмельницькобленерго щодо вуличного освітлення

У понеділок, 15 червня, нетішинський міський голова Олександр Супрунюк разом із мешканцями вулиці Садова, що в Старому Кривині — Марією Чмелюк, Людмилою Леоновою, Костянтином Демчиком та мешканцем садибної забудови Нетішина Василем Пахольчуком здійснили поїздку до АТ «Хмельницькобленерго», де мали зустріч з його директором Олегом Козачуком. Вирішення проблем, пов’язаних з вуличним освітленням у садибній забудові Нетішина, освітленням приватних будинків по вул. Садовій та вуличним освітленням у Старому Кривині, стали метою відвідин обленерго. Як відомо, проблеми Старого Кривина мають досить «велику» бороду і залишились у спадок вже тепер Нетішинській міській ОТГ.

Що стосується вул. Садової, то оскільки тривалий час (понад 15 років) електролінія не експлуатувалась, частина обладнання була пошкоджена, або вийшла з ладу. Як розповів міський голова Олександр Супрунюк, довелось проводити відповідне його тестування і усувати недоліки та зауваження, надані обленерго. Вже до кінця 2019 року був підготовлений повний пакет документів по цьому об’єкту. Таким чином, електроенергію абонентам до приватних садиб можна було підключити ще в грудні. Але Хмельницькобленерго вимагало передати ці лінії електропередач безкоштовно. Це притому, що у свій час з бюджету Старокривинської громади було витрачено на їхнє будівництво 2,3 млн грн. Також неприйнятним був для обленерго можливий викуп електроліній через спільне використання.

З цього приводу багато було різного роду зустрічей міського голови Олександра Супрунюка, його першого заступника Івана Романюка з ініціативною групою вул. Садової. Міська влада і активісти виробили тактику спільних дій і почали злагоджено працювати заради вирішення проблеми.

Відреагувала на письмове звернення старокривинців і Олена Копанчук, народний депутат України. Вона також була присутня під час розмови сторін в Хмельницькобленерго.
У Старому Кривині, окрім вул. Садова, проблеми з освітленням у п’ятиповерхівці по вул. Привокзальній, з вуличним освітленням деяких вулиць, (воно, як стало відомо, у свій час не було здане в експлуатацію). Так, нині на балансі сільської ради перебуває лише 27 світильників.

Проблема вуличного освітлення є болючою і для садибної забудови Нетішина. Вона полягає в тому, що АТ «Хмельницькобленерго» хоче, щоб Нетішин сплачував за обслуговування кожної електроточки щомісяця 52 грн.

«Це нереальна сума, адже насправді за останні роки електролампочки обленерго не міняло. Окрім цього, цією енергокомпанією не було оформлено право на земельні ділянки, на яких поставлені стовпи. Ми пропонували декілька разів, щоб КП «Благоустрій» обслуговував електромережі в садибній забудові міста, але обленерго само їх не обслуговувало і «Благоустрою» не давало. Довготривала бюрократична переписка і неодноразові зустрічі з представниками Хмельницькобленерго були безрезультатними. Монополіст «стояв» на своєму», — зазначає міський голова.

Розмова 15 червня в Хмельницькобленерго щодо вирішення вищезазначених проблем, за словами її учасників, була гострою, діловою і принциповою. Як результат, по садибній забудові Нетішина досягнуто домовленості про те, що світильники вуличного освітлення, які були демонтовані під час реалізації проєкту НЕФКО у висотній забудові міста, будуть передані для енергокомпанії. Їх встановлять у садибній забудові замість тих, що вийшли з ладу.

Досягнуто домовленостей і щодо вулиці Садової в Старому Кривині. 27 абонентів обленерго включить у договір спільного використання електромереж.

Що стосується вул. Привокзальної, то дано обіцянку, що обленерго візьме на баланс трансформатор (не має господаря), через який проходить постачання електроенергії на п’ятиповерхівку. Обленерго має замінити трансформатор, провести певні роботи, щоб цей будинок обігрівався електроенергією.

І вже сьогодні, у середу, 17 червня, відбулась зустріч першого заступника міського голови Івана Романюка та директора КП НМР «Благоустрій» Віктора Кондрацького з директором Славутського РЕМу АТ «Хмельницькобленерго» Олександром Гетьманом, під час якої обговорювались заходи та графік реалізації попередніх домовленостей. За словами Івана Романюка, в понеділок, 22 червня до Старого Кривина має прибути бригада Славутського РЕМу, яка, зібравши відповідні документи всіх 27 абонентів та виконавши певні роботи, має підключити до середи, 25 червня, їхні будинки до електромережі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці