Святе озеро в Ізяславському районі міліє

Для багатьох мешканців Шепетівки улюбленим місцем відпочинку у літню спеку стало Святе озеро, що на Ізяславщині. Але воно, єдине на Хмельниччині озеро природного походження, пам’ятка природи загальнодержавного значення, міліє. Про це повідомив перший заступник директора, головний лісничий природного парку Олексій Більовський, — пише видання ПоділляNEWS з повідомленням на сюжет «Поділля-Центр».

За останні 5 років рівень води в озері знизився на півтора–два метри. Берегова лінія перемістилася майже на 10 метрів. Як зазначив лісничий, озеро живиться ґрунтовими водами, яких недостатньо для наповнення. У травні–червні цього року продовж безупинних злив рівень води суттєво не піднявся.

— Було незначне підняття рівня води, буквально сантиметрів 15–20. У зв’язку зі зниженням рівня ґрунтових вод ми можемо спостерігати картину — всихання сосни звичайної, — розповів Олексій Більовський.

Без достатньої кількості води дерева не в змозі протистояти шкідникам. Короїди атакують і з’їдають дерево за деревом. Щороку цих шкідників більшає в 300 разів.

— Ліс вже мертвий, він вже відпрацьований шкідником і шкідник полишив його, пішов на інші дерева, — зауважив лісничий.

Методів боротьби зі шкідниками є кілька, та всі вони неефективні.

— На жаль, більш дієвих методів ніж рубка, немає», — додав лісничий.

Документи про рубку уже подали в Мінекології, та відповіді поки не отримали. Загальна площа уражень шкідником у парку «Мале Полісся» становить понад 350 гектарів. У сусідньому Славутському районі — близько 800 гектарів.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці