На Шепетівщині обговорювали, як зупинити вершинного короїда

На базі ДП «Шепетівське лісове господарство» відбулись семінар та обстеження об’єктів регіонального ландшафтного парку «Мальованка». Адже всихання соснових насаджень, яке ще називають «біологічною пожежою», набуло ознак надзвичайної ситуації в Українському Поліссі, Білорусі, частині європейських країн, а на даний час загострюється в лісовому фонді підприємств Хмельницької області. Про це повідомляє Хмельницька ОДА.

Участь в обстежені взяли фахівці лісозахисних підприємств, представники органів виконавчої влади Шепетівського та Полонського районів, громадськості.

— Вершинний короїд — це шкідник, який надзвичайно швидко вражає лісові насадження, — зазначив головний лісничий ДП «Шепетівське лісове господарство» Олександр Заболоцький. — Працівники підприємства проводять вибіркові санітарні рубки, вилучаючи лише свіжий сухостій. Проте на таких деревах розвиток нового покоління вершинного короїда вже завершився і молоді жуки заселили прилеглі до осередку дерева, що мають ще життєздатний вигляд. Таким чином вибіркові санітарні рубки не зумовлюють «випередження» короїдів та оздоровлення насаджень, а долають лише наслідки його шкодочинної діяльності. В мішаних деревостанах такі процеси відмічаються значно рідше.

Учасники семінару обговорили можливі заходи із запобігання поширення шкідників: спалювання або подрібнення порубкових решток, обробіток пошкодженої деревини інсектицидами, застосування біологічних методів боротьби тощо.

Поширення всихання сосни у Шепетівському районі набуває загрозливих масштабів і потребує дієвих засобів для негайного вирішення та розробки можливих способів ліквідації діючих та попередження виникнення нових осередків.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці