В’язницю в Ізяславі обстежили представники Омбудсмана

В’язницю в Ізяславі обстежили представники Омбудсмана

До Державної установи «Ізяславська виправна колонія № 31» на Хмельниччині в рамках реалізації національного превентивного механізму співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із громадським монітором здійснили плановий моніторинговий візит. Йдеться на сайті Омбудсмана.

Під час візиту монітори зафіксували надмірну заґратованість вікон у камерах дисциплінарного ізолятора. Через це в камерах недостатньо природнього освітлення та постійно увімкнене штучне освітлення. Однак, такого освітлення недостатньо для того, щоб засуджені могли читати без шкоди для зору.

«Температура на час візиту в цих приміщеннях не перевищувала 12–15° C, що нижче встановленої норми. В більшості камер санвузли не відгороджені, перебувають в антисанітарному стані, клозетні чаші та рукомийники потребують заміни», — зафіксували під час моніторингу.

В прогулянкових двориках штрафних приміщень, попри проведені поточні ремонти, відсутні водостоки. Крім того, через надмірні перекриття сонячне світло не потрапляє до вказаних приміщень.

В одному із відділень соціально-психологічної служби було відключене опалення. Температура в житлових приміщеннях становила 9-12° C, внаслідок чого в’язні змушені увесь час перебувати у верхньому одязі, навіть вночі. Адміністрація установи не змогла пояснити причини порушення температурного режиму.

В установі виявлено грубі порушення вимог трудового законодавства та статті 118 Кримінально-виконавчого кодексу України в частині оплати праці. Із засудженими не укладаються договори цивільно-правового характеру або трудові договори, засуджені не знають розміру нарахованої їм заробітної плати та винагороди.

Також в установі зафіксовано порушення житлових норм. Ліжка розміщенні в притул один до одного, що порушує права засуджених на приватність.

В'язницю в Ізяславі обстежили представники Омбудсмана

Велике занепокоєння моніторів викликав надто низький рівень організації медико-санітарного забезпечення в установі. Зокрема, посада завідуючого медичної частини більше року вакантна. На день візиту в медичній частині були працевлаштовані лікар психіатр та 2 фельдшера. Інші посади лікарів були вакантними. Це не дозволяє організувати цілодобове чергування медичних працівників.

«В установі не вживаються протиепідемічні та профілактичні заходи в повному обсязі та відсутня комісія з інфекційного контролю за туберкульозом. При наявності в медичній частині стаціонарного відділення, через відсутність лікарів, палати не використовуються. У разі необхідної госпіталізації, засуджених направляють до Шепетівської багатопрофільної лікарні № 98, філії ЦОЗ ДКВС України», — констатували після моніторингу.

За результатом моніторингового буде спрямований відповідний звіт до Міністерству юстиції України із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ Ізяславській ТГ притягнуть до відповідальності 6 осіб за неналежне виконання батьківських обов’язків
На Ізяславщині розпочався ремонт лісових доріг
Незважаючи на свій поважний вік, житель Ізяславщини здійснив 565 стрибок з парашутом
Ізяславчанка Ольга Ящук в’яже іграшки
В Ізяславі розквітло дерево, яке є символом трьох американських штатів
В Ізяславі збільшили вартість харчування у садочках на 10%

Читайте у цій рубриціДва десятки підприємств Хмельниччини боргують 19,5 млн грн своїм робітникам
Комерційні площі Хмельницького вокзалу Укрзалізниця виставить на «Prozorro.Продажі»
Лісівники Хмельниччини першими в галузі впро­ваджують міжнародний стандарт PEFC
На Хмельниччині найбільше вакансій у легкій промисловості
Майже 63% вакансій наданих в службу зайнятості — робітничі професії
Чи дотримуються на Хмельниччині права людини