На ХАЕС тривають роботи з продовження експлуатації 1-го енергоблока

На ХАЕС тривають роботи з продовження експлуатації 1-го енергоблока

Хмельницький енергоблок № 1, термін промислової експлуатації якого закінчився 13 грудня 2018 року, стане десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконають роботи з продовження експлуатації.

З 23 листопада 2018 року до 6 серпня 2019 року (терміном на 257 діб) енергоблок № 1 виведено в плановий ремонт для проведення необхідного комплексу робіт з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке вичерпало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока. Наразі триває 61 доба ремонту.

— Ремонтні роботи в розпалі, — розповідає начальник енергоремонтного підрозділу ХАЕС Володимир Харченко. — На майданчику працюють підрядні організації: ВП «АРС», ТОВ «Дживерсбуд», ТОВ «Мотортєх», ТОВ «ЮТЕМ-інжиніринг».

Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС — загальноприйнята світова практика: Фінляндія Чехія, Угорщина продовжили експлуатувати атомні енергоблоки до п’ятдесяти років, США — до шістдесяти. Загалом, Франція продовжила роботу двох енергоблоків, Німеччина — шести, Великобританія — восьми, а США — п’ятдесяти чотирьох блоків.

«Серед важливих штатних робіт, запланованих на цей довготривалий ППР, — модернізація перевантажувальної машини першого енергоблока, яка безперебійно відпрацювала всі 30 років. Всі основні несучі деталі залишаються, а схеми управління, телевізійні системи, електродвигуни, кабельна продукція замінюється у повному обсязі. Роботи виконують і контролюють представники угорського заводу-виробника разом із субпідрядниками, а ремонтний персонал ХАЕС супроводжує процес», — повідомляє Інформаційний центр ВП ХАЕС.

Дуже цікава з інженерної точки зору і вагома робота — заміна підігрівача низького тиску у машинній залі першого енергоблока. Для того щоб демонтувати великогабаритне обладнання (48 тон), потрібно не тільки чітке виконання інженерно-технічних рішень згідно ППР, а й відповідне оснащення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ двох селах Білогірщини 24 лютого припинять електропостачання
Міненерго вбачає перспективу в будівництві нових блоків Хмельницької та Рівненської АЕС
Оголосили переможців чемпіонату Хмельницької АЕС з підльодного лову
У Славуті виконують роботи підвищеної складності
Інженер Хмельницької АЕС отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Читайте у цій рубриціХто на Хмельниччині боротиметься з корупцією в поліції?
Чоловіка, який вчинив смертельне ДТП у Хмельницькому, та переховувався від суду, полісмени затримали на Дніпропетровщині
На Хмельниччині розшукують школярку (Оновлено)
Важливо для жителів Хмельниччини: в ОДА просять утриматися від поїздок на Прикарпаття
Перший тиждень весни в Хмельницькій області очікується прохолодним
На Хмельниччині стартував перший етап соціального проєкту «#школа без булінгу»