Скільки часу потрібно вашому мозку, аби звикнути до слухового апарату?

Скільки часу потрібно вашому мозку, аби звикнути до слухового апарату?

Для багатьох людей купівля слухового апарату не такий простий захід. «Встав його у вухо і вперед», так це не працює. Як би нам не хотілося, купити слуховий апарат і отримати від нього всі переваги найчастіше не так швидко і легко, як купити телевізор і сісти на диван, щоб його подивитися.

Скільки часу потрібно вашому мозку, аби звикнути до слухового апарату?

Дванадцять тижнів — адаптація до слухового апарату

В останні роки технологія слухових апаратів швидко розвивалися: слухові апарати не тільки самі по собі дивовижні, але й програмне забезпечення, яке професіонали використовують для точного налаштування їх відповідно до особистих потреб слуху, теж стали швидше і простіше у використанні. А це означає, що тепер, слухові апарати можна набагато точніше і швидше налаштувати для щоденного носіння.

Але скільки часу потрібно нашому мозку, щоб звикнути до нових звуків і пристосуватися до їх розуміння?

Дванадцять тижнів!

Виходить, це три місяці між першим придбанням слухового апарату та адаптацією вашого мозку, що дозволяє вам повністю розуміти нові звуки, особливо мову.

Тут, багато людей розчаруються у своїх очікуваннях, адже вони хочуть, щоб слухові апарати «просто працювали», і це цілком справедливо, проблема в тому, що слухові апарати самі по собі працюють відмінно, це тільки ми потребуємо часу на звикання, щоб повністю оцінити їх у всьому диві.

Досвідчений користувач слуховим апаратом або недосвідчений

Різним людям потрібна різна кількість часу, щоб пристосуватися, досвідчений користувач слухових апаратів пристосується швидко, але тому, хто носить їх вперше, знадобиться набагато більше часу, особливо якщо ця людина довго чекала, перш ніж купити слуховий апарат. У такому разі можуть знадобитися роки, щоб мозок пристосувався отримувати пошкоджені звуки.

Спеціалісти Центру слуху часто беруть до уваги цю особливість для нового користувача, і встановлюють гучність нижче, ніж потрібно, щоб ваш мозок не був перевантажений натиском несподіваних звуків.

Час, який буде потрібно вашому мозку, щоб обробити і зрозуміти нові звуки, а також повторні візити до слухопротезиста для збільшення гучності та перепрограмування, визначає, скільки часу пройде, перш ніж ви отримаєте максимальну вигоду від слухового апарату.

Що робити, якщо не з’являється відчуття комфорту

  1. Не засмучуйтесь, якщо слуховий апарат не ідеальний у перші тижні носіння. Постарайтеся дотримуватися рекомендацій слухопротезиста, носіть його якнайчастіше, і дайте своєму мозку час пристосуватися до нього.
  2. Не соромтеся звернутися до свого слухопротезиста якомога частіше, якщо вам потрібне перепрограмування або коригування гучності. Ніхто не знає ваш слух так, як ви самі, розкажіть про ваші відчуття.
  3. Влаштуйте собі невеликий тест, уважно слухайте людей, яких ви знаєте, змусіть їх шепотіти чи говорити, відвернувшись від вас, і подивіться, чи зможете їх почути. Це тренує мозок.

У будь-якому разі, не соромтеся слухового апарату, це всього лише допоміжний засіб, як окуляри. Слуховий апарат значно покращить вашу якість життя, та допоможе запобігти розвитку інших захворювань.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВади слуху: як сучасні технології змінюють життя
Школярка із сусідньої з Хмельниччиною області заспівала жестами відому пісню про Україну

Читайте у цій рубриціПоради, як отримати кредит, якщо немає довідки про доходи
Порівняльна характеристика пластикових та дерев’яних вікон
Інтернет-магазин одягу Блават
Міжнародні вантажоперевезення з компанією EA Logistic
Олімп військових інструментів: огляд товарів від Olvicom
Особливості iPhone Pro та Pro Max: кому вони підходять та що очікувати у 2024 році?
FacebookTelegramViberWhatsAppX