ТОП книг, які варто прочитати до літнього екватора

Що читають в світі?
Найпопулярніші книги світу — це нерідко бестселери, які мають неабиякий попит серед читачів, що інколи не зникає роками. Книжки, що потрапляють у топ нових книг теж мають змогу стати бестселерами та ввійти в історію літератури як твір знаковий. Без сумніву, під впливом таких книжок інколи зростають цілі покоління. Сьогодні представляємо вам добірку популярних видань, які точно варто прочитати цього літа.
Сучасні книжки в жанрі нон-фікшн нерідко торкаються не лише пізнавальних, а й актуальних для суспільства тем. Видання відомого медичного блогера Андрія Сем’янкова «Медицина доказова і не дуже» саме таке. Наше життя насправді дуже сильно залежить , як не дивно, від нашого здоров’я. Від самого початку існування медицини як такої ця галузь була сповнена різноманітних міфів і чудернацьких способів лікування. Однак, чи можемо ми з упевненістю говорити, що зараз ситуація кардинально змінилася? Чому досі існують такі речі, як гомеопатія та альтернативна медицина? Скількох ще міфів необхідно позбутися, аби медицина нарешті стала доказовою, усі лікарі почали призначати препарати правильно, а пацієнти — правильно їх приймати?
Літературні прянощі
Так само як і без медицини, сучасне життя неможливо уявити без кави. Однак, чи всі ми справді знаємо, як її варити, зберігати та споживати? А як знайти ідеальну кав’ярню? Що — міф, а що — правда про каву? На всі ці питання ви знайдете відповіді у книжці Дж. Майклмена та З. Карлсен «Нові кавові правила».
Скотт Кауфман у книжці «За межами піраміди потреб. Новий погляд на самореалізацію» пропонує читачеві переглянути піраміду потреб Маслоу, в якій навіть сам її винахідник наприкінці життя почав помічати певні хиби. Чи все так просто з ієрархією наших потреб, і чи можливо вийти за межі цієї піраміди? Автор дає своєрідну цікаву відповідь на ці питання, а також допомагає зрозуміти, що таке здорова самореалізація.
Як стати генієм та вписати своє ім’я в історію? Рон Фрідман у книжці «Розгадка геніальності. Як працює інженерія ідей» стверджує, що, геніальні ідеї не обов’язково вигадувати з нічого: інколи можна інноваційно вдосконалити вже наявне, інколи проаналізувати й використати чужу ідею, утілену, наприклад, провально. Головне — це вміти помічати геніальні ідеї. Якраз про чудові способи їх помітити ви маєте змогу дізнатися в цій книжці.
Романтичне і практичне
Видання «Країна жіночого роду» Вахтанга Кіпіані може стати чудовою книжкою, яку варто прочитати до 30-ліття незалежності України. Це збірка історій про видатних українок ХХ-го століття, відомих і тих, чиї імена не пригадують. Це інтерв’ю, свідчення та витяги з архівних документів, які оповідають про представниць дуже різних видів діяльності від учительок до політув’язнених, кожна з яких залишила свій визначний слід в історії України.
До найпопулярніших українських книг 2021 року впевнено потрапляє дебютний роман Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку». Історія про двох сестер, що вирушають на відпочинок до бабусі, така ж легка й тепла, як літо, і така ж коротка, як відпустка. Кожному з нас інколи потрібно зупинитися й відпочити від свого власного життя там, де по-справжньому комфортно, де можна подумати, не поспішаючи через черговий дедлайн. Саме це й доводить ця добродушна книжка.
Кардинально іншу історію розповідає Сара Гейвуд у романі «Кактус». Головна героїня С’юзен Ґрін має по-справжньому «колючий» характер. Справжня кар’єристка, якій не властивий надмір емоцій та яка панічно намагається тримати все своє життя під контролем. Проте в одну мить усе починає йти шкереберть: незапланована вагітність, смерть матері, погані стосунки з братом… І щоб упоратися з усім, потрібно потроху позбуватися нарощених колючок. Та чи готова героїня аж на такі зміни?
Найкращі бестселери — це також книги для дітей, що сподобаються всім дорослим. Новинка від Галини Вдовиченко «36 і 6 котів-рятувальників» розповідає про нові пригоди улюблених хвостатих героїв. Цього разу вони організовують цілу рятувальну службу. Та чи всім насправді потрібна їхня допомога? Хто й навіщо розпочне проти них наклепницьку кампанію? Про це та багато іншого ви дізнаєтеся з цієї чудової книжки.
Бажаєте запам’ятати це літо по-справжньому незвичним? Тоді додайте до свого кошика книжку, яку важко з чимось порівнювати. «Дурень» американського сатирика Крістофера Мура — це історія шекспірівського короля Ліра очима його блазня, описана так, як це тільки міг зробити справжній блазень. Жарти, чаклунство, привиди, купа лайки, секс та сюжет, від якого неможливо відірватися — пригода не для пересічного читача, а для справжнього книжкового гурмана.
А щоб наповнити це літо незабутнім ароматом Сходу, радимо до прочитання книжку Андрія Назаренка «Несподіваний Іслам. Історія про Аладдіна: те, чого ми не бачимо». Що насправді означають центральні образи цієї історії та чи справді арабські її корені? Легендарний мультфільм дитинства постане перед вами з нового ракурсу.

