Сварог та ПДМШ ім. М. Пирогова відзначили другу річницю співпраці

Сварог та ПДМШ ім. М. Пирогова відзначили другу річницю співпраці

25 листопада 2016 року у приміщенні Національного музею Тараса Шевченка, з нагоди другої річниці заснування Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова та відзначення дворічної співпраці аграріїв та благодійників, відбувся благодійний вечір «Два роки разом: 20 ротацій, 220 медиків-добровольців, 10 000 пацієнтів».

Організатори заходу – ПДМШ ім. Миколи Пирогова, корпорація «Сварог Вест Груп», Фундація «Аграрна наддержава», Перший національний аграрний кооператив та благодійний фонд «Зміцнення громад» – підбили підсумки дворічного партнерства, обговорили досягнуті результати та окреслили плани й перспективи подальшого співробітництва. Серед відвідувачів вечора – дипломати, представники міжнародних організацій в Україні, народні депутати, урядовці, відомі політики і бізнесмени, представники ЗМІ.

У ході благодійного вечора в рамках реалізації проекту ПДМШ ім. Миколи Пирогова «Придбай ікону – врятуй життя» був проведений фінальний розпродаж легендарної колекції сучасних православних ікон, написаних київськими митцями Олександром Клименком та Софією Атлантовою, на фрагментах ящиків з-під набоїв та інших боєприпасів, привезених із зони проведення АТО. Колекція налічує понад 50 ікон вартістю від 250 до 1 700 євро. Під час розпродажу організатори зібрали близько 10 тисяч євро, які будуть витрачені на підтримку медиків-волонтерів та продовження роботи ПДМШ у зоні проведення АТО.

Благодійний проект «Придбай ікону – врятуй життя» реалізовується протягом півтора року. Головна його ідея – продемонструвати, як мистецтво перетворює смерть, яку символізує ящик з-під набоїв, на життя, символом якого є ікона, що лікує душу й тіло.

– За допомогою шпиталю ми зробили велику справу, і я радий, що концепція мистецького проекту знайшла своє продовження у волонтерському проекті, – коментує художник Олександр Клименко, автор ідеї.

Виставка ікон експонувалась у Європейському парламенті, Литовському Сеймі, Верховній Раді України, а також у багатьох європейських столицях та українських містах. За цей час вдалось зібрати понад 1 млн гривень на підтримку медиків-волонтерів.

– Шпиталь є одним із символів нової України, за яку боролись на Майдані, за яку воюють зараз. А 2 роки тому ідея створення шпиталю більше скидалася на зухвалу авантюру. Якби не підтримка Андрія Гордійчука, ПДМШ так і залишився б ідеєю. З тих пір ми проходимо марафонську дистанцію, і будемо на Сході стільки, скільки вистачить на це сил і скільки буде потрібно, – відзначив Геннадій Друзенко, керівник і співзасновник ПДМШ ім. Миколи Пирогова.

Нагадаємо: у 2014 році перша місія ПДМШ у зону проведення АТО стала можливою завдяки корпорації «Сварог Вест Груп», яка скасувала новорічний корпоратив для свого 5-тисячного колективу і всі заощаджені гроші передала для закупівлі медобладнання, ремонту швидких та екіпірування медиків-добровольців. Партнерство медиків-волонтерів та українських аграріїв продовжилось спільною реалізацією проекту «Здорова громада», під час якого восени 2015 року був проведений безпрецедентний кардіоскринінг мешканців Хмельниччини, який потрапив до Книги рекордів України.

– Організовуючи благодійний вечір, ми прагнули привернути увагу до шпиталю та потреб медиків-волонтерів, які, щодня рятуючи тисячі життів на передовій, забезпечують нам усім тил. Переконаний, ця справа має жити, – говорить Андрій Гордійчук, голова правління корпорації «Сварог Вест Груп», засновник фундації «Аграрна наддержава».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Бабусі зі США у валізах привезли цінне обладнання у сусідню із Хмельниччиною область
Високолімітні акаунти та БМ Фейсбук для реклами
На Шепетівщині у школі мистецтв замінили величезну конструкцію
На Шепетівщині у день весняного рівнодення виготовили «пташок Перемоги»
Волонтери з Ізяславщини виготовляють «лютих пташок»
Голова Хмельницької облради відзначила волонтера

Читайте у цій рубриці



Навідник із Шепетівщини вісім місяців вважався зниклим безвісти
Терміновий збір: захисникам із Шепетівщини, що в 3-ій ОШБ, дуже потрібне авто
Внаслідок влучання дрона загинув молодий воїн із Шепетівщини
На Харківщині загинув 37-річний воїн із Шепетівщини
Майже 9 місяців старшого сержанта із Шепетівщини вважали безвісти зниклим
Тіло загиблого офіцера з Шепетівщини 2 роки було на окупованих територіях: на сайті Президента зареєстрували петицію
FacebookTelegramViberWhatsAppX