У Хмельницькому презентують резонансну гру про переселенців

У Хмельницькому презентують резонансну гру про переселенців

Завтра, 8 грудня, програма «Радник з питань внутрішньо-переміщених осіб» презентує навчальну гру «Переселенська блуканина». Активісти запрошують громадськість взяти участь у заході та на власному досвіді зрозуміти проблеми переселенців з непідконтрольних територій.

Гра «Переселенська блуканина» вже викликала неабияке пожвавлення в українському медіапросторі. Її мета — доступно розповісти широкому загалу українців про труднощі переселенців на шляху до нової домівки, привернути увагу до порушення їх прав та проблеми інтеграції цієї категорії громадян України.

Під час презентації учасники гри зможуть крок за кроком в ігровому форматі пройти шлях внутрішньо переміщеної особи: від ухвалення рішення про переселення до моменту, коли людина повністю пристосувалась до життя в новому середовищі. Ці кроки — не метафора: на масштабованому ігровому полі 2×3 м на гравців очікують проблеми та сценарії з реального життя.

Головна особливість «Переселенської блуканини» — її сценарій. Його розробила програма «Радник з питань ВПО» спільно з самими переселенцями, які не з чужих слів знають, як починати все з початку і в чужих містах відстоювати свої права. Всього ж у сценарії змодельовано 76 ситуацій, які описують буденні події життя ВПО. Кожна ситуація реальна і спрямована на сторонню проблемі ВПО людину.

— В нашому суспільстві досі не вистачає обізнаності з проблемами переселенців. Можливо через те, що люди не уявляють з чим їм доводиться зіткнутися. Гра дає можливість пожити чужим життям з усіма складними, а й іноді й абсурдними подіями, які доводиться переживати переселенцям, — це унікальний досвід, — наголошує співавтор гри, менеджер Програми «Радник з питань ВПО» Валерія Вершиніна.

Саме через реалізм гри переселенці можуть емоційно її сприйняти. Проте вона — суспільна правда, завдяки якій інші громадяни зможуть зрозуміти буденні проблеми життя українців з непідконтрольних територій. Створення такої гри стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства», який реалізовує канадська неурядова організація Stabilization Support Services.

Презентація відбудеться за адресою:

м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 21
(ГТРК «Либідь плаза», 3-й поверх, коворкінг-центр «Тетріс»)

Початок о 14:00

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині презен­тували книгу «Шепетівсь­кий окружний музей у Славуті (1926–1935)»
Евакуйована з Чорнобиля сім’я у Нетішині починала все з нуля
День народження школи-гімназії другокласники відзначили інтелектуальною грою
Макс Кідрук приїхав у Шепетівку з хмельницьким письменником
Український письменник презентуватиме книгу в Шепетівці
У шепетівському ярмарку професій взяли участь навіть столичні виші

Читайте у цій рубриціПолісмени штрафуватимуть п’яних велосипедистів
Коли в українських селах з’явиться стабільний інтернет?
Цьогоріч в Україні проведуть 300 трансплантацій кісткового мозку
Парламент прийняв законопроєкт щодо розвитку інституту старост. Що змінилось?
Яка відповідальність чекає на боржника за несплату комунальних послуг
Шепетівський РВ УДМС інформує, коли змінювати ID-картки