«Енергоінвест» проти міськради: 1:0 на користь міста

Після оголошеної перерви, суддя Шепетівського міськрайонного суду продовжила розгляд адміністративного позову 24 листопада.

Представник позивача Наталія Потапова, ознайомившись з додатком заперечення, подала клопотання — лист до НАК «Нафтогаз України» від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» про укладання договору реструктуризації боргу. Представник відповідача начальник юридичного відділу міськради Ганна Бабась запитала: коли саме надіслано цього листа. З’ясувалося, що він датований 17 листопадом 2017 року. Юрист міської ради звернула увагу на цей факт, бо він свідчить, що ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» мав намір укласти типовий договір реструктуризації вже після того, як сесія міської ради прийняла рішення про відмову від концесії.

В ході судового засідання з’ясовувалися обставини та перевірка їх доказами. Заслухавши обидві сторони, суддя ухвалила завершення цієї процедури та перехід до дебатів сторін.

Слово надали представниці позивача Наталії Потаповій, яка сказала:

— Позивач повністю підтримує позовні вимоги, що зазначені в заяві, і просить їх задовольнити. І вважає, що вини позивача в тому, що сталася така ситуація, в наслідок якої було винесено рішення про відмову від договору концесії, немає. Фактично стороною відповідача не доведено систематичне не виконання концесіонером умов договору і його вини.

З промовою виступила і представниця відповідача Ганна Бабась. Юрист ще раз навела аргументи, які підтверджують факт систематичного невиконання ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» основного обов’язку за договором — ненадання послуг з теплопостачання мешканцям міста.

Також сторона відповідача зазначила:

— Маючи негативну фінансову дисципліну, позивач не має права розраховувати на територіальну громаду, на мешканців міста, як на гаранта своїх боргових зобов’язань. Протягом 5 років підприємство нарощувало борги. Коли укладало договори з НАК «Нафтогазом України», ми — ні Шепетівська міська рада, ні територіальна громада — не являлися стороною при укладені цих договорів і не брали участі. То зараз, коли потрібно сплатити за боргами, згадують про те, що Шепетівська міська рада може виступити гарантом. Просто чудово! (іронічно. — Авт.)

Після дебатів суддя Ірина Березова вирушила до нарадчої кімнати, а повернувшись, зачитала резолютивну частину постанови:

— В позові Товариства з обмеженою відповідальністю «Шепетівка Енергоінвест» до Шепетівської міської ради про визнання неправомірним та скасування рішення 28-ї позачергової сесії «Про відмову від договору концесії в односторонньому порядку» і поверненні майна — відмовити.

Це, ймовірно, ще не завершення судової тяганини. Адже у постанові йдеться, що позивач може оскаржити її у Вінницькому апеляційному суді протягом 10 днів.

Детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті ««Енергоінвест» проти міськради: 1:0 на користь міста»

  1. Svetlana Simagina коментує:

    Енергоінвест звичайні шахраї.

  2. Oxana Isayenko коментує:

    Що далі?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога