У горілці, що виробляють у сусідній з Хмельниччиною області, виявили невідповідності

У горілці, що виробляють у сусідній з Хмельниччиною області, виявили невідповідності

Головне управління Держпродспоживслужби, що у столиці на підставі протоколу наради з учасниками ринку лікеро-горілчаних виробів під головуванням Прем’єр-міністра України від 14.02.2020 з питань посилення боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції провело заходи державного нагляду (контролю).

Було відібрано 16 зразків горілчаних виробів та за результатами досліджень, проведених у ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», у 4 випадках встановлено невідповідності:

  • Горілка особлива «Забава Мисливська» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № 285, термін придатності для споживання 12 місяців за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85 %, акцизна марка 17АААВ890855, виробник: ТОВ «ЗАГ», Україна, 35301, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Шпанів, вул. Заводська, 1. За фізико-хімічним показником «міцність» цього товару не відповідає ДСТУ 4256:2003 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
  • Горілка «Всеградська класична» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № 5760, термін придатності для споживання 24 місяці за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85 %, виробник: ПрАТ «Люботинський завод «Продтовари», Україна, 62434, Харківська обл., м. Люботин, вул. Радянська, 58. За фізико-хімічним показником «міцність» цього товару не відповідає ДСТУ 4256:2003 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
  • Горілка «Пшенична класична» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № 330, термін придатності для споживання 24 місяці за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85 %, виробник: ТОВ «ЗАГ», Україна, 35301, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Шпанів, вул. Заводська, 1. За фізико-хімічним показником «міцність» цього товару не відповідає ДСТУ 4256:2003 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
  • Напій плодово-ягідний зброджений напівсолодкий «Стигла журавлина» ТМ «Спелая клюква» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № В 222.12.19, термін придатності для споживання 12 місяців за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85 %, виробник: ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Злаготор», Україна, 19700, Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Січова, 22, виявлено штучний барвник азорубін (Е 122), інформація, про вміст якого не зазначена на споживчому маркуванні.

Результати проведених досліджень свідчать, що чверть відібраних у столичній торгівельній мережі зразків мала невідповідності.

У Держпродспоживслужбі нагадують, що умисне, з корисливою метою виготовлення алкогольних напоїв із порушенням технології чи з неправомірним використанням знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само прямим відтворенням товару іншого підприємця з самовільним використанням його імені вважається фальсифікацією відповідно до законодавства. Обіг неправильно маркованих об’єктів забороняється.

Інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману, зокрема щодо характеристик харчового продукту, у тому числі його категорії, характерних ознак, властивостей, складу, кількості, мінімального терміну придатності або дати «вжити до», країни походження або місця походження, способу виробництва (виготовлення). Оператор ринку харчових продуктів, відповідальний за інформацію про харчовий продукт, зобов’язаний забезпечити наявність і точність інформації про харчовий продукт.

На підставі перерахованого, Головним державним інспектором міста Києва ухвалені Рішення про вилучення з обігу горілчаних виробів. Про встановлені факти невідповідності (фальсифікації) поінформовано виробників, територіальні органи Держпродспоживслужби, Національну поліцію, Антимонопольний комітет та прокуратуру для дій у межах компетенції.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоДержпродспоживслужба попереджає про небезпечні домішки в кунжуті
У Шепетівці проводять безкоштовне ПЛР-тестування для осіб з симптомами ГРВІ
Кожна третя дівчина з ВІЛ не знає, як правильно розкривати свій статус
У Шепетівській ДПСС нагадали про здорове харчування у святкові дні
В Ізяславському районі обстежили мисливські угіддя
У Хмельницькій області проведено майже 60 тисяч досліджень на COVID-19 методом ПЛР

Читайте у цій рубриціЛижні гонки. Кубок світу. Українки невдало виступили на етапі в Лахті
Підтримка бізнесу 2021. «Карантинні» вісім тисяч і продовження «доступних кредитів»
Як на Хмельниччині працевлаштують колишніх чиновників РДА?
В Україні перевірятимуть законність будинків для людей похилого віку та умови проживання
У грудні 2020-го збільшився розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності
Україна отримала препарат для лікування дихальної недостатності у новонароджених