Із наступного року здорожчають залізничні квитки

У разі індексації тарифів на пасажирські перевезення у 2020 році Укрзалізниця істотно оновить парк пасажирських вагонів. Зокрема, компанія планує придбати 26 нових вагонів на загальну суму 600 млн грн і близько 500 млн грн витратити на модернізацію ще 40 вагонів. Про це йдеться на сайті Укрзалізниці.

Частину коштів на фінансування цієї інвестиційної програми — близько 700 млн грн — компанія розраховує отримати від індексації тарифів на перевезення пасажирів. Індексацію тарифів планується здійснювати поетапно — по 2 % щомісяця з 1 березня по 31 грудня 2020 року в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+.

Таким чином, ціна на квитки зростатиме несуттєво та поступово. Востаннє пасажирські тарифи переглядалися восени 2018 року. Відтоді значно подорожчали суцільнокатані колеса для пасажирських вагонів (+64 %), запасні частини до вагонів (+35 %) та інша промислова продукція, необхідна для забезпечення пасажирських перевезень. Пасажирські перевезення з року в рік є збитковими для компанії і фінансуються за рахунок перехресного субсидіювання з доходів від вантажних перевезень.

Компанія прогнозує, що у 2020 році збитки від пасажирських перевезень можуть сягнути 14,3 млрд грн. При цьому залізниця не отримує від держави коштів на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це і передбачено ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».

Як повідомлялося раніше, за останні чотири роки Укрзалізниця придбала 70 нових пасажирських вагонів та ще 200 модернізувала.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


4 коментарі до статті «Із наступного року здорожчають залізничні квитки»

  1. За проезд в наших ” поездах” должны нам доплачивать, а не мы платить. Это не поезда и не вагоны . Им уже неизвестно сколько десятилетий. Свое отходили. Зато на ж.д. какие зарплаты у начальства. Поляк обогатился и уехал. Кто следующий?

  2. А якість коли покращиться.?????

  3. Rayisa Vilbitska коментує:

    ZAZULU !!!!!

  4. Volodymyr Koliuzhko коментує:

    Да ну на.Аж не віриться.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці