Із наступного року здорожчають залізничні квитки

У разі індексації тарифів на пасажирські перевезення у 2020 році Укрзалізниця істотно оновить парк пасажирських вагонів. Зокрема, компанія планує придбати 26 нових вагонів на загальну суму 600 млн грн і близько 500 млн грн витратити на модернізацію ще 40 вагонів. Про це йдеться на сайті Укрзалізниці.

Частину коштів на фінансування цієї інвестиційної програми — близько 700 млн грн — компанія розраховує отримати від індексації тарифів на перевезення пасажирів. Індексацію тарифів планується здійснювати поетапно — по 2 % щомісяця з 1 березня по 31 грудня 2020 року в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+.

Таким чином, ціна на квитки зростатиме несуттєво та поступово. Востаннє пасажирські тарифи переглядалися восени 2018 року. Відтоді значно подорожчали суцільнокатані колеса для пасажирських вагонів (+64 %), запасні частини до вагонів (+35 %) та інша промислова продукція, необхідна для забезпечення пасажирських перевезень. Пасажирські перевезення з року в рік є збитковими для компанії і фінансуються за рахунок перехресного субсидіювання з доходів від вантажних перевезень.

Компанія прогнозує, що у 2020 році збитки від пасажирських перевезень можуть сягнути 14,3 млрд грн. При цьому залізниця не отримує від держави коштів на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це і передбачено ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».

Як повідомлялося раніше, за останні чотири роки Укрзалізниця придбала 70 нових пасажирських вагонів та ще 200 модернізувала.

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «Із наступного року здорожчають залізничні квитки»

  1. За проезд в наших ” поездах” должны нам доплачивать, а не мы платить. Это не поезда и не вагоны . Им уже неизвестно сколько десятилетий. Свое отходили. Зато на ж.д. какие зарплаты у начальства. Поляк обогатился и уехал. Кто следующий?

  2. А якість коли покращиться.?????

  3. Rayisa Vilbitska коментує:

    ZAZULU !!!!!

  4. Volodymyr Koliuzhko коментує:

    Да ну на.Аж не віриться.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЗалізничні квитки онлайн

Новини партнерів


Читайте у цій рубриці