Понад 85 мільйонів гривень — розмах земельної корупції на Хмельниччині

Земельна корупція

«Фактор корумпованого чиновника» залишається поширеним явищем у земельній сфері. Про це свідчать офіційні дані прокуратури Хмельницької області за 2018 рік. Чим вища роль чиновника в розпорядженні державними землями, тим більше варіантів зловживань службовим становищем у нього виникає. А чим більше таких земель — тим більшого розмаху може набути корупційна діяльність.

Так, згідно з інформацією, наданою прокуратурою Хмельницької області на журналістський запит, упродовж минулого 2018 року судами за позовами органів прокуратури області з питань земельних відносин відкрито проваджень на суму 143,1 млн грн.

Судами задоволено 111 позов на суму 85,4 млн. грн.

Повернуто та попереджено незаконне надання 2757 га земель.

І це лише офіційна інформація про документально доведені епізоди. Якщо порівняти ці дані з публічною інформацією про обласний бюджет, то дані Прокуратури означають, що масштаби земельної корупції — не дріб’язок. Сума, на яку задоволено 111 позовів, складає близько 40 % від суми видатків, передбачених на фінансування Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА (206,5 млн грн).

Корупція залишається невід’ємною складовою земельних відносин в країні. Мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення породжує «схеми», щоб його обійти. А відсутність «цивілізованого» ринку землі спонукає чиновників користуватись ситуацією, вимагаючи хабарі за незаконне «безоплатне» переведення земель з державної власності у приватну, за передавання ділянок у користування за низькими орендними ставками, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за свої «послуги» використання службового становища для заволодіння ділянками.

Проте новообраним президенту, а невдовзі — парламенту й уряду переходять «у спадок» не тільки мільйонні втрати через корупцію у земельній сфері, хабарництво посадовців за вирішення «земельних питань», а й можливість змінити ситуацію, реалізувавши земельну реформу, впровадження якої розтягнулося на десятиліття.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці