Які пільгові категорії пасажирів мають право на безкоштовний проїзд у маршрутних таксі в Шепетівці

Нещодавно до Шепетівської міської ради надійшла скарга від багатодітної мами та мами дитини-інваліда щодо порушення перевізником права на безоплатний проїзд її дітей. 1 квітня водій маршруту № 5 відмовив у перевезенні трьох дітей до школи, вимагав, щоб усі платили гроші.

Нагадаємо, що в Шепетівці з 1 березня 2018 року діє програма «Шкільні перевезення» на 2018–2020 роки. Згідно з якою учні міських шкіл мають право на пільговий проїзд до освітнього закладу та у зворотному напрямку з понеділка по суботу до. У літній період та канікул, вихідних, святкових днів та карантині школярі їздитимуть за повну вартість.

Через порушення права на пільгові перевезення вже 3 квітня у міській раді відбулася зустріч представників громадських організацій та перевізника.

Після тривалого обговорення вдалося укласти меморандум про співпрацю і взаємодію між 4 автомобільними перевізниками та 7 громадськими організаціями щодо безкоштовного перевезення 7 пільгових категорій:

 • осіб із інвалідністю 1, 2-ої групи та осіб, що супроводжують осіб з інвалідністю 1-ої групи та осіб з інвалідністю внаслідок війни 1, 2, 3 груп;
 • учасників бойових дій, бійців АТО/ООС;
 • членів сімей загиблих;
 • особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1, 2 категорій;
 • дітей з багатодітних сімей;
 • дітей з інвалідністю та осіб, що їх супроводжують;
 • дітей сиріт.

Але один із основних перевізників у місті не погоджується, що цих пільговиків перевізники возитимуть безкоштовно без відшкодування із місцевого бюджету.

У свою чергу, міська влада погодилася компенсувати проїзд 2 категорій:

 • учасників бойових дій, бійців АТО/ООС;
 • членів сімей загиблих.

Вже на почерговій сесії, яка відбулася 5 квітня, депутати підтримали відповідне рішення про внесення змін до порядку розрахунку компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій.

— Це рішення готували протягом трьох днів, — зазначив начальник Управління праці та соціального захисту населення Сергій Білас. — Під час підписання Меморандуму врахували думки представників усіх громадських організацій. Для розрахунку виплат проведемо обстеження, щоб встановити кількість пільговиків, які скористалися послугами маршрутного таксі.

Однак, голова правління ПрАТ «Шепетівське АТП-16807» вже після засідання сесії у кулуарах зазначив, що таке рішення він вважає незаконним.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


4 коментарі до статті «Які пільгові категорії пасажирів мають право на безкоштовний проїзд у маршрутних таксі в Шепетівці»

 1. Олена коментує:

  Мені подобається в маршрутках Васильківського району надпис “Учасники АТО у нас перевозяться безкоштовно і з повагою”. Ну може трохи не зовсім дослівно
  На жаль у нас такого не зустрічала

 2. Nadezhda Gudebskaya коментує:

  Уточніть,будь ласка,і на маршрутних таксі теж пільговикам проїзд безкоштовний?

 3. Руслан Криворчук коментує:

  Найкраще ніж В.В.Кулачук бувший заступник міського голови ніхто не вмів вести переговорів із перевізниками,а також підписувати меморандуми про співпрацю між перевізниками та міською владою.Шкода що він не навчив нікого в міській раді вміння вести переговори.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці