Шепетівка долучилася до акції «Одягни щось блакитне»

У вівторок, 2 квітня, місто Шепетівка долучилося до Міжнародного дня поширення інформації про проблему аутизму. З цієї нагоди на головній площі перед міською радою відбулася акція задля привернення уваги громадськості до людей з аутизмом.

— Дітей з цим захворюванням чимало дорослих можуть вважати невихованими, дивуються їхній поведінці, але насправді аутисти просто живуть у власному світі. Вони не відрізняються ззовні від інших, на перший погляд, здаються дещо замкнутими. Водночас їм буває важко долучатися до суспільних процесів, тому сьогодні ми — учасники акції — прийшли до них, — розповідає Людмила Наумець, голова громадської організації «Діти сонця».

Попри те, що нинішні технології дозволяють організувати більш масштабну акцію з цієї нагоди в соцмережах, пані Людмила переконана, що важлива жива участь, аби засвідчити той факт, що всі ми є частиною одного суспільства.

До акції долучилися міський голова Михайло Полодюк та його заступниця Наталія Стасюк, очільниця інклюзивно-ресурсного центру Олена Колісецька разом з вихованцями закладу та їхніми батьками.

— Захворювання на аутизм мали відомі науковці, актори, митці. Але водночас всі вони досягли успіху. Це свідчить, що аутизм це — не вирок, а люди, які на нього хворіють, здатні блискуче себе проявити у найрізноманітніших видах діяльності. Всі ми сьогодні тут зібралися, аби спільно привернути увагу громадськості та засвідчити власне толерантне ставлення до діток з аутизмом. Нині у нашому місті є 27 дітей, що мають це захворювання. Тому важливо активізувати наші зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають таку хворобу, стали в майбутньому повноправними членами суспільства, — звернувся до присутніх Михайло Полодюк.

Прикметно, що всі учасники міської акції були одягнені у щось синє чи пов’язали такого кольору стрічку або паперове серце. І не дивно, адже символом цього дня вважається синій колір, бо це — колір Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks. Саме ця організація в 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми — акція називалася «Запали синім».

На завершення міської акції учасники утворили в центрі площі перед міською радою велике синє серце, засвідчивши, що Шепетівка цього дня у блакитному.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці