Аби «не втратити» льонокомбінат, міська влада пропонує інвестору додаткову угоду

Півтора місяці тому, 14 лютого, під стіни Шепетівської міської ради прийшли працівники швейних цехів льонокомбінату, що функціонують у нашому місті. Причина візиту — обурення через ставку податку на оренду землі під новим будівництвом ТОВ «Текстиль Рівненський льонокомбінат», що на проспекті Миру.

Як з’ясувалося, прокуратура подала до суду позов з вимогою про приведенням умов договору до вимог чинного законодавства в частині вартості земельної ділянки.

Незадовго до чергової сесії, 26 березня, депутатська комісія знову повернулася до питання щодо льонокомбінату в Шепетівці. На черговій сесії розглянуть проект рішення щодо зміни річного розміру орендної плати за користування земельною ділянкою комунальної власності на період будівництва об’єкта нерухомості. Для орендаря пропонують укласти додаткову угоду, яка є невід’ємною частиною діючого договору оренди.

У цьому документі міська рада пропонує на період будівництва орендну плату, що становить 79 391,58 грн на рік у розмірі 3 % від нормативно-грошової оцінки. Відповідно пункту 5 нормативно-грошова оцінка орендованої ділянки становить 2 646 386,13 грн.

— До подачі прокуратурою позову в суд, нормативно-грошова оцінка ділянки становила 529 277,23 грн, при коефіцієнті 0,5, який діяв до 1 січня 2017 року, відсоткова ставка становила 12 %, тобто до сплати було 63 513,27 грн в рік. А прокуратура свого часу подала до суду, коли чинний коефіцієнт став 2,5, а ставка 8 %. За її позовом тепер орендна плата мала би становити — 211 710 грн на рік при грошовій оцінці 2 646 386,13 грн. Ми ж пропонуємо льонокомбінату додаткову угоду, яка дасть можливість при цій нормативно-грошовій оцінці до кінця будівництва — квітень 2020 року — платити оренду в розмірі 79 391,58 грн на рік, — пояснив міський голова Михайло Полодюк.

Натомість юридична служба льонокомбінату наполягає на 3 % річних без зміни грошової оцінки — 529 277,23 грн. Тоді орендна плата в рік становитиме 15 878 грн.

— В результаті консультацій з представниками прокуратури дійшли висновку, що єдиний можливий варіант вирішення цієї ситуації — це пропозиція, про яку йдеться в додатковій угоді з чинною нормативно-грошовою оцінкою ділянки, — додав міський голова.

Чи прийме ТОВ «Текстиль Рівненський льонокомбінат» пропозицію Шепетівської міської ради стане відомо під час чергової сесії, яка відбудеться 28 березня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Аби «не втратити» льонокомбінат, міська влада пропонує інвестору додаткову угоду»

 1. Гений коментує:

  Понятно.
  Помнится, базарники там ходили срать в недостроенную зубную поликлинику. Которую потом снесли “великие и разумные”. А через дорогу отгрохали здоровенную церковь. Как издевательство над народом. Там сейчас поп зубы лечит-заговаривает.

  Стало быть, теперь там опять будет брошенная и засранная стройка. Теперь уже от лёнокомбината. Продолжайте, европейцы.

  Я не в восторге от наших бизнесменов. Там подлец через одного. Но!… Бизнес должен иметь понятные правила игры, на несколько лет. А тут, получается власть кинула бизнесменов. Причём всё законно.

  Теперь инвесторы и строители будут обходить Шепетовку десятой дорогой. Убытки Шепетовки многократно перекроют минутную выгоду от “ограбления” лёнокомбината.

  Алё, прокуратура!
  Вы бы лучше занялись судилковским мостом, который скоро упадёт. Или тем, как разворовали казённое предприятие Коммунист. Или незаконной вырубкой леса, с последующим распилом на подпольных пилорамах. Есть чем прокуратуре заняться…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці