Людина, що в жалобі, не має дбати про організаційні моменти поховання

Відносно якісними ритуальними послугами, які входять до переліку побутових, у Шепетівці містяни змогли скористатися ще наприкінці 90-х. На той час усього в кількох містах України підприємці взялися займати цю нішу, Шепетівка також — у переліку перших.

— Ще двадцять років тому, коли я з чоловіком розпочала цю справу, ми прагнули зробити надання ритуальних послуг якісними. Ми були свого часу першими, а досвід переймали з-за кордону, — каже Наталія Завістовська, власниця магазину ритуальних послуг.

Наталія Вікторівна переконана, що коли людина в жалобі, то вона не повинна бігати по всьому місту збирати довідки та дбати про організацію поховання. Тому справа пані Наталії з самого початку була зорієнтована на забезпечення всіх потреб у сфері поховання.

— Аби повністю виконувати ввесь спектр послуг з поховання потрібен договір з підприємством благоустрою. Та ми його не маємо. Зараз поясню чому: у другій половині 2000-х ми виграли тендер з обслуговування кладовища. На нього тоді виділялося 62 тисячі гривень. На ці гроші ми погодилися привозити гравій, пісок, воду. Також ми мали придбати комп’ютер, аби зробити електронну базу з поховань, огородити кладовище і побудувати ще один туалет. Врешті-решт нас попросили відмовитися від цього тендеру, натомість пообіцяли надати дозвіл на виконання послуги з ритуального перевезення. Ми цього дозволу чекаємо й нині, — розповіла пані Наталія.

Якщо бюрократію подолати не можна, то потрібно відпрацювати чіткий алгоритм в роботі, аби якомога якісніше виконувати те, що дозволяє законодавство:

— Людина в жалобі, самі розумієте, розгублена. І, з досвіду скажу, що професійна порада в цій справі — найцінніша. Ми відразу скеровуємо клієнта, які документи і де оформити в першу чергу. Далі підбираємо все необхідне для поховання. Завжди зважаємо на фінансові можливості замовника. Також організовуємо людей, які винесуть труну, — продовжила пані Наталія.

Буває так, що людина померла раптово, чи її родичі живуть у іншому місті, а все організувати потрібно за короткий термін:

— Є в асортименті й одяг як для чоловіків, так і для жінок: хустини, капелюхи, взуття. Маємо що й запропонувати з обрядових дрібниць — хустинки, свічки, хрестики, образки тощо.

Не виходячи з магазину, можна обрати й труну будь-якого штибу, хрест, вінки.

— Звісно фінансові можливості не всім дозволяють купити дорожчу лаковану труну. Але всі, які маємо в асортименті, навіть з дешевих, виготовлені з сухої деревини. Знаєте чому я на цьому наголошую? Уявіть, як важко нести труну з вологої дошки, а в ній ще й тіло. Потрібно входити у становище всіх, і навіть тих, хто нестиме покійного.

Але питання з сучасним катафалком чомусь для Шепетівки залишається відкритим. Це єдине, що «не дозволено» для бізнесу Наталії Завістовської:

— Це окрема тема і ми не йдемо на конфронтацію. Але в той самий час, як Старокостянтинів та Ізяслав мають сучасні катафалки, у Шепетівці їх катма. Ми маємо катафалк, але послуги ним надаємо лише в районі. Я вважаю, що конкуренція в сфері надання ритуальних послуг має бути чесною, а працювати всі повинні на рівних умовах.

Наталія Завістовська не одне десятиліття в цій справі, за цей час жінка сформувала стабільний колектив, навчилася згладжувати гострі кути у бюрократичних справах.

— Шкода, що й до тепер в нашому місті нікому так і не вдалося створити ритуального бюро, у якому можна отримати ввесь спектр послуг. В межах того, що нам дозволено законодавством, ми намагаємося зробити все, щоб людина провела час у жалобі та зайвий раз не переймалася організаційними моментами, — додала на завершення пані Наталія.

Поділитися посиланням3 коментарі до статті «Людина, що в жалобі, не має дбати про організаційні моменти поховання»

 1. Алла Азаренкова коментує:

  На розі проспекта дуже хороший салон! І як з автобусами зв’язатись порадили і столову.В важкі хвилини користуюсь іх послугами. Дякуємо за чуйність!
  Особлива подяка перевізнику- все добре і вчасно!!!!-телефон 0963633116.

 2. Виктор коментує:

  В Хмельницком есть такие услуги как вынос гроба,одевание умершего,в Славуте действительно катафалк современный бус.Хотелось попросить власти города Шепетовки обратить внимание ,как мы проводим в последний путь своих любимых родственников.Вот с документами действительно много работы,может действительно стоит прислушаться к предпринимателю . Мы все только будем благодарны.

 3. Гений коментує:

  Какая чудесная реклама!
  Прям захотелось помереть, но перед этим купить у них гроб подороже…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці