Злісних неплатників аліментів позбавлять субсидій

У Шепетівській РДА 15 лютого відбувся семінар для уповноважених особіб ОТГ та сільських рад з питання: «Повна та часткова монетизація субсидій».

За останній період в системі житлових субсидій відбулись кардинальні зміни. В грудні 2018 року постановою КМУ від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій у грошовій формі» було передбачено надання субсидії у грошовій формі, через АТ «Державний ощадний банк України».

Субсидія надходитиме на персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидію з надавачами комунальних послуг та інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.

В лютому 2019 року постановою КМУ від 06.02.2019 № 62 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» всім одержувачам житлових субсидій на оплату ЖКП, які звернулись до 1 січня 2019 року, виплата житлових субсидій за лютий 2019 року буде проводитись у готівковій формі:

 • особам, які одержують пенсії через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію;
 • особам, які не одержують пенсій, — через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Учасникам семінару було наголошено, що при поданні заяви та декларації на призначення субсидії громадяни мають обов’язково:

 • зазначати номер мобільного телефону;
 • заповнювати всі реквізити: ПІБ членів домогосподарства та членів їх сімей, сімейний стан, дата народження, паспортні дані, свідоцтва про народження дітей, ідентифікаційні номера, дані про доходи, транспортні засоби і т.д. Має бути згода на обробку персональних даних. У разі відсутності інформації та згоди документи вважаються не поданими.
 • звертати увагу на заборгованість по сплаті аліментів (якщо більше 3 місяців, то субсидія не призначається);
 • якщо буде заборгованість по сплаті ЖКП за 1 місяць більше 20 неоподатковуваних мінімуми (340 грн), то субсидія призначатись не буде.

Отримувачі субсидій зобов’язані протягом 30 календарних днів повідомити управління соціального захисту населення про:

 • зміну складу зареєстрованих;
 • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
 • зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг;
 • зміну виконавця комунальних послуг;
 • покупку більше ніж на 50 тис. грн.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці