У Шепетівці швидкого переходу на індивідуальне опалення не відбудеться

Навпаки, мешканців Шепетівки чекає довгий та тернистий шлях переходу від централізованого опалення на індивідуальне. Це обговорювали на засіданні круглого столу з питань теплопостачання у Шепетівці.

В роботі взяли участь 1-й заступник голови Хмельницької ОДА Володимира Кальніченко, заступник голови Хмельницької ОДА Олега Гуменний, міський голова Михайло Полодюк, голова Шепетівської РДА Роман Підопригора, голова Шепетівської районної ради Петро Дзяворук, помічник народного депутата України Роман Мацола Янушевський Віталій Віталійович, активні та небайдужі депутати Шепетівської міської ради, члени міськвиконкому, представники громадської ради міста та засобів масової інформації, профільних підприємств по електро- та газопостачанню, приватні підприємці, громадські діячі. Також до діалогу долучилися експерти Олег Якобчук, розробник програм електроопалення багатьох міст України, Віталій Паршин, проектний менеджер Європейської комісії, Степан Кушнир, куратор програм з енергоефективності, Артур Кокаревич, проектний менеджер АСТАР.

Олег Якобчук, координатор із вирішення питань по переходу міст Марганець, Нікополь, Покров із централізованого опалення на опалення електрикою та альтернативною енергією (сонячний колектор чи встановлення сонячних батарей):

— Місто дуже складна інженерна система. Видача дозволів на встановлення індивідуального опалення без системи, приведе до негативних наслідків.

Координатор навів у приклад Трускавець.

— Міська рада написала програму переходу на індивідуальне опалення, і за 5 років поступово відмовиляється від централізованого теплопостачання. Тільки один рік потрібно на розробку програму. Якщо зробити цей процес швидко, то взимку всі чергові бригади енергетиків області чергуватимуть у Шепетівці, бо міські електромережі не витримують такого навантаження. Також потрібно врахувати і соціальну складову цієї програми. Не всі споживачі зможуть самотужки встановити індивідуальне опалення. Без програмних рішень від централізованого опалення відмовитися неможливо.

Олександр Черниш, начальник Шепетівського РЕМ зазначив:

— Внутрішньобудинкові мережі не розраховані на таке потужне навантаження, в разі модернізації будемо приймати рішення по кожному будинку індивідуально.

До цієї програми ініціативна група планує долучити іноземних інвесторів.

Віталій Паршин, проектний менеджер Європейської комісії, зазначив:

— Маємо можливість залучити грантові кошти за умови співфінансування. Одна умова їх отримання — розроблений проект, який відповідає європейським стратегічним напрямкам. Європа надає 90 % коштів, решта — інші джерела фінансування. Отож, сьогодні потрібно розробити стратегічний план до 2027 року. В Україні є кадри, які підготують документи відповідно до європейських вимог. На мою думку, потрібно скористатися таким шансом, враховуючи польський досвід.

У результаті конструктивного діалогу було визначено базову домовленість, яка дозволить рухатися далі.

— Необхідно негайно приступити до розробки дорожньої карти газових та електромереж, аби позбавитися послуг недобросовісного концесіонера та перейти на альтернативне тепло, — зазначила депутат Хмельницької обласної ради Тетяна Василик. — За умови наявності такого документу та створення стратегії розвитку міста є можливість залучити кошти Європейської комісії, інших донорських структур у співфінансуванні з міським та обласним бюджетами. А це десятки мільйонів інвестицій в міський бюджет для реалізації політики енергоефективності.

Отож, рішеннями круглого столу стали намічені кроки з термінами їх виконання:

• долучення ініціативної групи до робочої групи та формування аналізу тепломережі міста — до 20 січня;

• активна просвітницька робота з населенням про можливості модернізації газової та електричної мереж Шепетівки — постійно;

• ініціювання та затвердження старту розробки Стратегії розвитку міста — на черговій сесії міської ради;

• формування робочих груп з представників влади, бізнесу та громадськості за напрямами для врахування комплексу можливостей та векторів розвитку міста в контексті європейських пріоритетів — до 20 січня;

• представлення кейсу теплопостачання Шепетівки на черговому засіданні Асоціації міст України для залучення максимального експертного ресурсу — лютий;

• ініціативна група щомісяця зустрічатиметься у відкритому форматі для прозорості роботи, координації зусиль та визначення подальших завдань.

Шепетівчанам варто пам’ятати, що швидкого переходу на індивідуальне опалення, найімовірніше, не відбудеться. За теплопостачання потрібно сплачувати вчасно. Найбезпечніше оплачувати за тепло в «Ощадбанку» на рахунок зі спеціальним режимом використання, незважаючи на високу комісію за платіжку. Тоді гроші споживачів автоматично перераховуються на рахунки НАК «Нафтогаз України». В іншому випадку, борг «Енергоінвесту» зростатиме і на наступний опалювальний сезон він може сягнути до 200 млн гривень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


26 коментарів до статті «У Шепетівці швидкого переходу на індивідуальне опалення не відбудеться»

 1. Ирочка Ирина коментує:

  Про який наступний сезон може йти мова. Наступного року буде ще гірше. Не розумію. Як тільки енергоінвест отримав номінацію газу, одразу заявили, що швидкого переходу на індивідуальне опалення не буде. Коли люди почали оформляти документи і оплачувати їх вартість. Невже знову з людей зроблять дурнів. Для чого були гучні заяви??? Ми зробимо документи ще 3 роки будемо мерзнути і чекати???

  • Nataliya Gurinovich коментує:

   швидко — точно не буде

  • Анатолій коментує:

   Краде зараз падлюка Енергоінвест з київською кришею, як відсудять його місцевій владі то буде красти місцева влада з хмельницькою кришею ще 5років – ну їм хватить- А ДЕ ОБІЦЯНЕ ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ- І МОЖЕ ДОСИТЬ обігрівати ЗЕМЛЮ – кілометри землі обігриваємо – і ніякі труби в ізоляції єкономії не дають – брехня

 2. Igor Bakuta коментує:

  Сходил сегодня в Энергоинвест, заяву приняли. Сказали взять схему дымовых проходов. Два месяца назад писал заяву в горсовет на отключение. Вчера все списки передали в газконтору для изучения вопроса. Зашел в техотдел в горсовете сказали что газконтора не принимает техумови Енергоинвеста. Сходил в газконтору в техотдел, все принимают и на основании этих техумов проводят расчет нагрузки на трубу, чем больше нагрузка тем больше должно быть сечение. Вопрос в том кто будет платить за замену этой трубы , владельцы квартир или город поможет. До марта будет все интересней.Отключаться надо .Следующей зимой тепла не будет, т.к. долги не гасяца.

 3. Igor Bakuta коментує:

  2000 заяв уже в горсовете и 500 уже в Енергоинвест написали.

  • Ирочка Ирина коментує:

   То потрібно писати ще міську раду? Бо в енергоінвесті в мене теж прийняли.

  • Igor Bakuta коментує:

   По логике , сначало горсовет дает разрешение, а потом все начинают действовать.Но в связи с тем , что одни с другими воюют вот такое получается.

  • Ирочка Ирина коментує:

   Але ж відповідно до нового закону, відмову можуть дати тільки за умови не дотримання технічних умов ( передбачених законом). В протилежному можна звертатись до суду.

  • Igor Bakuta коментує:

   Вы хоть раз судились с государством?

  • Igor Bakuta коментує:

   Коли в трубі падає тиск і це впливає на іньших користувачив це і є недотр мання тех.умов.

  • Ирочка Ирина коментує:

   Я це все розумію. Але не маю бажання, що б дитина знову мезла в холодній квартирі. Тому і намагаюся щось зробити, а не сидіти і нарікати.

  • Igor Bakuta коментує:

   Все вірно. Без актів Енергоінвесту газконтора нічого не буде робити. Разгортку димових каналів вже зробили?

  • Ирочка Ирина коментує:

   Сказали після техумов з енергоінвесту

  • Igor Bakuta коментує:

   В Енергоінвесті сказали щоб приніс розготртку димових каналів.

  • Igor Bakuta коментує:

   Знайшли де цю розгортку роблять?

  • Ирочка Ирина коментує:

   Управдом. Сьогодні була там. Потрібно копію плану квартири. Приблизно тиждень на виготовлення.

  • Igor Bakuta коментує:

   А що це коштує?

  • Ирочка Ирина коментує:

   450 гривен

  • Igor Bakuta коментує:

   Где то 1500 вся документация будет стоить.

 4. Oxana Isayenko коментує:

  Проблема в тому, що у нас як завжи почнуть « жувати с….». Іди туди, іди сюди — футбол. Два роки нафтогаз не отримує гроші від енергоінаеста, чому твльки зараз печали поро це говорити.

 5. Oxana Isayenko коментує:

  Інертність, відсутність перспективного погляду, чому у Славуті немає таких проблем.

 6. Tania Kolengaev коментує:

  И какая цена вопроса? Сколько стоит?

  • Nataliya Gurinovich коментує:

   для міста, чи користувачам?

  • Tania Kolengaev коментує:

   Установка индивидуального отопления для квартиросъемщика. Или это государство оплачивает ?

  • Дешевий, неекономний котел + старі батареї + робота = тисяч 30 (хороший котел коштує більше 20 тис) держава може зможе допомогти в оформлені якоїсь розстрочки

  • Tania Kolengaev коментує:

   А на пенсию в 1350 гривень аак возможно это сделать? Это геноцид украинского народа 😡😡😡


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога