У Судилкові святкують Івана Купала

Сьогодні, 6 липня, у селі Судилкові, що на Шепетівщині, відбулося театралізоване свято вогню, води та кохання «Купальська казка». Дійство відбувалося на місцевому ставку, який в народі йменують як Млинський.

Організаторами дійства стала Судилківська сільська рада та художній керівник Судилківського БК Олена Морозова. Через не зовсім сприятливі погодні умови організатори свята хвилювалися, що розпочнуть святкування невчасно. Однак, погода таки покращилася.

На народне гуляння зібралися не лише судилківчани, але й мешканці прилеглих сіл.

Під час свята своїми піснями та запальними танцями радували народні колективи громади: мо­ло­діж­ний во­каль­ний ан­сам­бль «Сяй­во» Су­дил­ківсь­ко­го БК, Полянський народний аматорський фолькльорний хореографічний колектив «Веснянка», ан­самбль ук­ра­їнсь­кої піс­ні «Маль­ви» Тра­улинсь­ко­го СК , хореографічний колектив «Фурор» Хролинського СК.

Лісовиком став Володимир Козачук із села Лозичне, роль Водяного виконав завідувач Лозичнянського клубу Юрій Денищук, Мавка — Наталія Тончук. Ворожкою на святі була Олена Морозова. Гостем свята став тан­цю­валь­ний ко­лек­ти­в — мо­ло­діж­на гро­мадсь­ка ор­га­ні­за­ція зі спор­тивно-баль­них та су­час­них тан­ців «Інеш».

Загалом, під час свята оживали легенди, обряди, українські звичаї, традиції, панувала особлива магічна атмосфера.

Молоді дівчата, які ще не зустріли свого судженого, на свято Івана Купала ворожили на любов. Вони плели вінки з польових квітів і трав та пускали на воду.

Місцева спілка рибалок частувала гостей свята смачною юшкою та рибою.

— Юшки зварили цілий казан — 80 літрів, — ділиться Олександр, місцевий рибалка.

Завершилося масове гуляння запальними танцями на центральній площі села під супровід місцевого гурту ВІА «Лакида».

— Громада живе, працює, танцює, співає та веселиться, — підсумувала Валентина Мазур, заступник голови Судилківської ОТГ.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці