У Славуті, щоб розпочати опалювальний сезон, взяли на баланс комунального підприємства котельні закладів освіти

У Славуті, щоб розпочати опалювальний сезон, взяли на баланс комунального підприємства котельні закладів освіти

На засіданні виконавчого комітету Славутської міської ради, що відбулося 8 жовтня було прийнято рішення передати котельні закладів освіти на баланс комунального підприємства «Славутське житлово-комунальне об’єднання».

Причина прийняття такого рішення — форс-мажорна ситуація, яка склалася на ринку природного газу, що унеможливлює вчасне проведення процедур закупівель на постачання природного газу для закладів освіти міста Славути до початку опалювального сезону 2021–2022 рр.

Як доповіла начальник управління освіти Ельміра Перепелиця, у Славутській громаді 7 закладів освіти мають газові котельні, від яких отримують тепло. Гімназії № 4, № 5, № 6, Варварівська гімназія купують газ самостійно. А управління освіти проводить процедури закупівлі природного газу для забезпечення теплом ДНЗ № 6, СЮТ та БДТ.

У період з 18.05.2021 по 06.10.2021 управлінням освіти було проведено 5 процедур на придбання природного газу. Відтак, окремі процедури були відхилені через відсутність учасників аукціону, або ж їх переможці надсилали листи з відмовою укладати відповідні договори.

Варто окремо зазначити, що постачальник природного газу ТОВ «Укргазенерго поставка» в односторонньому порядку розірвав договори на постачання природного газу для гімназії № 6, № 4 та включив дані закладів освіти до реєстру оператора ГТС на відключення газопостачання. 2 жовтня не відбулася процедура відкритих торгів на закупівлю газу у гімназії № 4. 8 жовтня спливає термін подачі пропозицій по гімназії № 5.

У зв’язку із ситуацією, що склалася на ринках природного газу, через стрімке збільшення його вартості, постає проблема у закупівлі природного газу для потреб закладів освіти м. Славута, що ставить під загрозу зриву початок опалювального сезону.

Так, станом на 6 жовтня за 1 м. куб. природного газу було встановлено ціну 58 грн. Для порівняння, минулого року ми купували природний газ за ціною 6–8 грн. за 1. м. куб. Через це управління освіти звернулося до членів виконавчого комітету розглянути питання передачі на баланс ЖКО газових котелень гімназій № 4,5,6, ДНЗ № 6, СЮТ, БДТ, Варварівської гімназії для надання послуг із теплопостачання.

«Бюджетні установи — головним чином школи, садочки — не мають можливості розпочати опалювальний сезон, а питання із теплом треба вирішувати вже сьогодні, — наголосив міський голова Василь Сидор. — 30 вересня на рівні уряду було підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання в опалювальному періоді 2021–2022 рр. Якщо для виробництва тепла для населення встановили фіксовану ціну на газ 7,42 грн за куб.м. (9575,89 грн за м. куб. з врахуванням послуг по розподілу природного газу), то поки що немає практичного рішення щодо озвученої для бюджетних установ ціни на газ 16,39 грн за м³ (з послугами транспортування та розподілу). Тому, враховуючи форс-мажорну ситуацію, ми приймаємо рішення про передачу на баланс КП «Славутське ЖКО» індивідуальних котелень закладів освіти до моменту врегулювання «газового» питання, адже у нас немає часу вкотре оголошувати закупівлі».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоКоли буде тепло у Славуті?
У Славуті умисно знищують пам’ятки архітектури
У Славутській лікарні катастрофічно не вистачає кисню
У Шепетівці розпочинається опалювальний сезон, але не для всіх
Як працевлаштуватися у Славуті?
Славутській міській лікарні благодійний фонд надав 15 функціональних ліжок

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці презентували книгу про загиблого Сергія Оврашка
Екс-заступник голови Шепетівської ТГ має намір скласти повноваження депутата районної ради
Шкільне лісництво Шепетівської тергромади завоювало Гран-прі у Києві
Як у Шепетівці працюватиме суботній ринок на проспекті
Новий шкільний автобус придбано для ліцею Ізяславщини
Двом жінкам Шепетівського району присвоїли звання «Мати-героїня»