Славута поділилася досвідом, як будувати цементні дороги

Славута поділилася досвідом, як будувати цементні дороги

23 вересня до Славути завітав голова асоціації «Укрцемент» Павло Качур аби поспілкуватися із міським головою Василем Сидором щодо впровадження практики будівництва цементних доріг, так як Славутська міська територіальна громада одна із перших втілила пілотний проєкт будівництва першого кілометра цементобетонної дороги.

Практичним прикладом реалізації вказаного вище напрямку у Славутській міській територіальній громаді є наразі важлива дорожна артерія промислової зони міста, яка знаходиться на вулиці Петра Сагайдачного. Будучи частиною інфраструктури Індустріального парку, вона забезпечує під’їзд як до нього, так і до митниці та ряду потужних славутських підприємств, а саме: ТОВ «Аква-Родос», ТОВ «Родорс», ПрАТ «Геберіт».

Цемент для її будівництва був безкоштовно наданий підприємством-учасником Асоціації АТ «Подільський цемент» компанії CRH Ukraine.

Реалізації цього проєкту сприяло проведення серії круглих столів, які проводить Асоціація «Укрцемент» разом зі своїми партнерами: ДП «ДерждорНДІ», Національним транспортним університетом та «Торговий дім «Пальміра» для органів місцевої влади, представники районів, сільських рад, територіальних громад тощо.

Обговорення відбулося з метою підготовки рекомендацій в рамках національної програми «Великого будівництва», яка буде представлена Президенту України.

«Дорога, яку ми Вам сьогодні презентуємо, збудована за новими технологіями. Нам було важливо, щоб вона витримувала максимальне навантаження. Тому для її будівництва використовували бетон. Він більш стійкий до зносу, не деформується при спекотній погоді і під впливом важкого транспорту, відповідно, на дорозі не виникає колій.

Якщо зупиниться на пластичності, в’язкості, тріщиноутворенні і усадці, то найкращим матеріалом для армування і для посилення цих властивостей є фібра, яка також була застосована при будівництві. Рекомендована товщина бетонного шару повинна становити не менше 17 см, але оптимальною товщиною під великі навантаження є 20–25 см. Цієї норми ми також дотрималися.

Наявність такої дороги звільнила місто від вантажного транспорту та покращила інфраструктуру промислової зони громади. Висловлюю подяку Вам, Павле Степановичу, за надання благодійної допомоги — 350 тонн цементу, який було використано за призначенням» — зазначив Василь Сидор.

За круглим столом було обговорено аспекти, на які варто звернути увагу при будівництві дороги з цементу, а саме — нормативну базу, розроблення проєктної документації, терміни та якість виконання робіт, догляд за покриттям, вибір та неухильне дотримання технології будівництва для тривалої експлуатації покриття тощо.

Завершилося обговорення спільним виїздом до збудованої дороги, під час якого зустрілися та поспілкувалися з Юрієм Федотовим — виконавцем робіт, керівником ПП «Славута-Юнікс».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоКоли буде тепло у Славуті?
У Славуті умисно знищують пам’ятки архітектури
У Славутській лікарні катастрофічно не вистачає кисню
Як працевлаштуватися у Славуті?
Славутській міській лікарні благодійний фонд надав 15 функціональних ліжок
У Славуті ресторан «Кавказ» відкрив Зураб Георгадзе

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці презентували книгу про загиблого Сергія Оврашка
Екс-заступник голови Шепетівської ТГ має намір скласти повноваження депутата районної ради
Шкільне лісництво Шепетівської тергромади завоювало Гран-прі у Києві
Як у Шепетівці працюватиме суботній ринок на проспекті
Новий шкільний автобус придбано для ліцею Ізяславщини
Двом жінкам Шепетівського району присвоїли звання «Мати-героїня»