«Хмельницькгаз» повідомив Славуту про намір припинити газопостачання

«Хмельницькгаз» повідомив Славуту про намір припинити газопостачання

До КП «Славутське ЖКО» надійшло повідомлення від АТ «Хмельницькгаз», в якому вказується вимога щодо припинення (обмеження) газопостачання котелень.

За словами начальника КП «Славутське ЖКО» Василя Яцюка, мова йде про здійснення оплати за договором розподілу природного газу, в тому числі передбачається й попередня оплата за послуги за січень 2021 року, які ще не було надано комунальному підприємству:

«Ціни на основні складові тарифів на опалення — газ та електроенергію, а також на послуги з їх транспортування та розподілу встановлюються державою і теплопостачальні підприємства не мають законодавчої можливості впливати на даний процес та вимушені коригувати тарифи на постачання теплової енергії, а органи місцевого самоврядування їх встановлювати, адже постачальники вищевказаних енергоресурсів та послуг з їх транспортування та розподілу — НАК «Нафтогаз України», АТ «Хмельницькгаз» та енергопостачальні підприємства — вимагають оплату за новими цінами і нараховують штрафні санкції за невчасну їх оплату.

Найбільше обурення викликає те, що ціни на природний газ і електроенергію вводяться в дію миттєво та змінюються у сторону збільшення щомісячно, а оприлюднюються лише після 20 числа поточного місяця, що не дає змогу теплопостачальним підприємствам вчасно місяць у місяць здійснювати коригування своїх тарифів, адже відповідно до наказу Мінрегіону № 130 необхідно мінімум 7 днів для повідомлення споживачів про коригування тарифів на опалення. Як наслідок, скоригувати тариф на теплову енергію та ввести його у дію зазвичай можливо лише в наступному місяці. Наприклад, за грудень ціна на газ була опублікована 23.12.2020 року, а скоригувати тариф на теплову енергію та ввести його у дію вдалося лише з 01.01.2021 року, що привело до виникнення додаткових витрат у сумі — 797,0 тис. грн.

Водночас уже після початку процедури коригування тарифів на тепло, ми отримали 30 грудня 2020 р. повідомлення щодо росту ціни на розподіл газу з 1104 грн за тис. м³ до 1992 грн за тис. м³. При умові, якщо ціна газу залишиться на рівні грудня, то з врахуванням нової ціни на розподіл газу, тарифи на тепло у січні зростуть щонайменше на 10 %.

Розбіжності в законодавстві на ринку природного газу і електричної енергії та на ринку послуг з теплопостачання приводять до критичного стану не лише ЖКО, але і всіх теплопостачальних підприємств в Україні, адже споживачі за опалення платять не на перед, а до 15 числа наступного місяця, а ЖКО за послуги з розподілу за природний газ змушено платити місяцем наперед авансовим платежем! Як ЖКО може заплатити вже за січень 720,5 тис. грн, якщо відсутні обігові кошти, адже споживачі за опалення ще не розрахувалися?!»

Це приводить до того, що у підприємства виникає заборгованість, на яку АТ «Хмельницькгаз» нараховує штрафні санкції, які підприємство просто не в змозі оплачувати, постійно приходять повідомлення про відключення газу.

Вказані вище заходи в сьогоднішніх умовах є не виправданими та ставлять під загрозу роботу комунального підприємства — надавача послуг з теплопостачання населенню міста і бюджетних установ, в тому числі й соціальної сфери, яке і так перебуває у напруженому фінансовому становищі.

Так, борг населення за спожите тепло складає 16,6 млн грн!

Водночас держава не повернула різницю в тарифах, як наслідок підприємство не змогло розрахуватися за природний газ в повному обсязі, станом на 01.01.2021 заборгованість складає — 28 млн грн. Окремо борг держави перед КП «Славутське ЖКО» за субсидії та пільги уже становить 1 млн 982 тис. грн.

До того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу» 80–91 % отриманих за тепло коштів автоматично розщеплюються на рахунки постачальників природного газу та теплогенеруючих організацій. Саме ж ЖКО отримує близько 9–20 %. Цього не вистачає навіть на заробітну плату працівникам.

«Сьогодні комунальне підприємство та прості люди не перестають бути заручниками державної тарифної політики. Тарифи на енергоносії підвищують, а що робити далі — нікого не цікавить. Це непосильний тягар для всіх. На жаль, така тарифна тенденція набирає обертів», — наголошує міський голова Василь Сидор. В той самий час «Славутське ЖКО» — це комунальне, а не приватне підприємство, яке не отримує значних прибутків, але несе, в тому числі юридичну відповідальність перед державою і споживачами».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Славуті перевірили пожежну безпеку в готелях
На Славутчині горіла дровітня
Для споживачів блакитного палива «Шепетівкагаз» знизив тариф
Шепетівчанин, щоб «вибити» борг у знайомого, забрав у його синів телефон
Шепетівчани занепокоєні зростанням тарифів на теплопостачання

Читайте у цій рубриціСоломія, Діана, Злата — найпоширеніші імена маленьких нетішинок у 2020 році
У Шепетівці розроблять стратегію стабілізації системи теплопостачання
У Славуті перевірили пожежну безпеку в готелях
На січневому засіданні члени Шепетівського виконкому розглянули 32 питання
На Полонщині орендар взяв із порушенням законодавства майже 500 гектарів землі
Ще одна мешканка Шепетівського району відсвяткувала 100-ліття