Шепетівчани запасайтеся: два дні вода у місті не буде придатною для вживання

Шепетівчани запасайтеся: два дні вода у місті не буде придатною для вживання

У зв’язку з осіннім хлоруванням, два дні поспіль — 7 та 8 жовтня — у Шепетівці просять утриматися від споживання води з крана. Саме завтра, 7 жовтня, комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства здійснить хлорування та промивку водопровідних мереж міста.

— Просимо звернути увагу та врахувати, що 7 жовтня Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства проводить осіннє хлорування та промивку водопровідних мереж міста з 9:00 до 23:00. Застерігаємо не використовувати 7–8 жовтня воду з міської водомережі для питних та харчових потреб. У період хлорування воду з крана можна брати лише для технічних потреб — прибирання, миття рук тощо. Тому рекомендуємо завчасно зробити необхідний запас води на ці дні, — кажуть в адміністрації підприємства.

Важливо врахувати, що впродовж 7–8 жовтня не будуть працювати і станції доочистки питної води на проспекті Миру, 28-Д, Старокостянтинівському шосе, 30-Б та вулиці Українській, 67-В.

Також на підприємстві пояснили для чого потрібне сезонне хлорування. Справа у тому, що вся вода, яка протікає через мережу водогону Шепетівського водоканалу, проходить попередню очистку та фільтрацію. Проте, після того, як вода потрапляє до трубопроводів, відбувається її вторинне забруднення через відповідний стан труб.

Оскільки на території Шепетівки, водопроводи переважно всі старого зразка, тобто металеві. Відповідно стінки цих металевих труб піддаються корозії і на них формується осад та біоплівка. У цьому осаді створюються «райські» умови для розвитку різних мікроорганізмів — основного джерела забруднення питної води. Осад та біоплівка з часом мінералізуються та при змінній швидкості води у трубах (через витоки та прориви) їх частинки відриваються від поверхні трубопроводу та забруднюють питну воду.

Дієвим та безпечним для здоров’я способом покращення якості питної води є хлорування та промивання водопровідних мереж. Це необхідно робити не рідше, ніж двічі на рік. Так передбачено законодавством і цих норм дотримується водоканал у своїй роботі. Особливо важливим хлорування та промивання мереж є зараз, у час пандемії коронавірусної хвороби.

— У нас сезонне хлорування та промивання відбувається весною (початок квітня) та восени (початок жовтня). Саме цей процес дозволяє проникнути у найвіддаленіші куточки трубопроводів та запобігати виникненню хвороботворних бактерій та вірусів у питній воді, — зазначає Ольга Швець, завідувачка лабораторії Шепетівкаводоканалу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоШепетівський водоканал дав поради, як економити воду
Внаслідок ревізії у Славуті виявили неефективне використання бюджетних коштів
У центральній частині Шепетівки не буде води
У Славуті потяги не зупинятимуться
На Хмельниччині у жовтні призвуть на військову службу офіцерів запасу
Модернізація електро­підстанції щомісяця заощаджує водоканалу Шепетівки до 150000 грн

Читайте у цій рубриціМешканка Судилківської ОТГ відзначила 95-літній ювілей
У Полонному жінка через суд стягнула з чоловіка пеню за прострочену сплату аліментів
У Шепетівці 79 будинків отримають першочергове право на від’єднання від тепломережі
У Нетішині за кошти міського бюджету підприємцям частково відшкодують вартість касових апаратів
Де і коли будуть проводити прийом громадян депутати Шепетівської ТГ
У Шепетівці міський голова візьме під контроль об’єкти нерухомого майна та споруди