Митець, що підкорив камінь

Митець, що підкорив камінь

Уродженець Шепетівщини скульптор Андрій Никитюк за життя зумів у своїх творах відродити древні традиції предків, об’єднавши мистецтво та природу

Його творчість маловідома у нашому краї, проте, на Всеукраїнському пленумі скульпторів у Буші (Вінничина) він був незмінним учасником.

Скульптор Андрій Никитюк

Скульптор Андрій Никитюк

Серед відомих робіт Андрія Никитюка в парку скульптур Буші «Тарас Завісний», «Гречко Опришко», «Каменотес», «Козак Лесько», «Кохання», «Молитва» (арка, співавторство) та «Бушанська мати».

За життя творчість скульптора набула стійких стильових рис: він тонко відчував можливості каменю, дерева, мармуру, міді та вмів підкорити матеріал виразу конкретного характеру. Саме в роботі  зі зварним металом «Художня рада» скульптор зумів розкрити індивідуальність свого таланту.

— В цій композиції зображено молодого митця, що чекає вердикту своїм роботам від художньої ради. І як то не рідко буває в житті, одні критикують, інші схвалюють. А художник стоїть біля свого полотна, опустивши смиренно голову, в очікуванні вироку, — прокоментувала науковий співробітник музею Наталія Кручук.

Автор використовував різні сюжети для скульптур, наприклад, «Колективізація», в ньому зображено силовика, що відбирає у селянки з дитиною останню годувальницю — корову. В «Повернення з етюдів» художники повертаються «весело», одного з товаришів несуть, мовляв, намалювалися. Зумів у камені витесати бригаду жінок малярів, що рушають до праці, жваво та енергійно.

12654621_936660043077674_2258242087282476855_n

В одній роботі з шамотної цегли «Жертва атеїзму» Андрій Никитюк вирізав зруйнований храм, в середині якого промальовано образ Богородиці. А якщо роботу розвернути в інший бік, то проглядаються три сильні мужі, поранені, знесилені та, майже, скорені.

— З дерева, каменю, піщаника, металу однаково геніально скульптору вдавалося передавати образи. На прикладі скульптури «Грація» це можна також побачити: дві гілки дерева вималювалися в граціозні жіночі силуети. Поверхні фігур настільки ніжні на дотик, ніби справжні, — додала працівниця музею.

Деякі роботи музей придбав у скульптора незадовго до його смерті. Нині їх виставлено для відвідувачів у виставковій залі.

 

Для довідки

Народився Андрій Никитюк 3 січня  1950 року в селі Пиляї Шепетівського району. В 1981-му закінчив  Київський державний  художній інститут. Його викладачами була Шаповал І.П., Макогон І.В., Вронський М.К.

З 2000 року його роботи отримали визнання  Національної Спілки художників України, а Никитюк з того часу став її членом.

Серед його робіт скульптури: «Поцілунок», «Марія», «Перша весна», «Крижинка», «Лебедіння», «Двоє» та інші.

Помер митець 2 лютого 2016 року.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Нетішині енергетик Ігор Рокицький презентував фалеристичну виставку
На Хмельниччині презен­тували книгу «Шепетівсь­кий окружний музей у Славуті (1926–1935)»
Скульптор Микола Мельничук жодного разу не пожалкував, що повернувся у Славуту
У хмельницькому парку поселилися казкові фігури
У руках батька і сина оживають казкові герої
Обласні депутати декомунізували музей Миколи Островського в Шепетівці

Читайте у цій рубриціМешканка Судилківської ОТГ відзначила 95-літній ювілей
У Полонному жінка через суд стягнула з чоловіка пеню за прострочену сплату аліментів
У Шепетівці 79 будинків отримають першочергове право на від’єднання від тепломережі
У Нетішині за кошти міського бюджету підприємцям частково відшкодують вартість касових апаратів
Де і коли будуть проводити прийом громадян депутати Шепетівської ТГ
У Шепетівці міський голова візьме під контроль об’єкти нерухомого майна та споруди