У шепетівському лісі висадили плантацію адамового дерева

В лісах Шепетівщини з’явилося нове, унікальне дерево — павловнія. Його ще називають — адамовим деревом. За останні роки це дерево стало трендом у біоенергетиці. Воно стає все більш популярним завдяки своїй швидкорослості: у віці 5-ти років може досягати висоти у 15–20 метрів.

Не залишились осторонь українських та світових тенденцій і працівники ДП «Шепетівський лісгосп». Так, на території Кам’янківського лісництва була висаджена плантація павловнії на площі 0,5 га.

Не дивлячись на такий швидкий ріст, деревина завдяки своїй стійкості, та легкості широко використовується для виготовлення меблів, музичних інструментів, паперу та застосовується в авіа- та кораблебудівництві.

Деревина павловнії характеризується гарними показниками тепловіддачі і може стати альтернативою у вирішені енергетичних питань, та питань, пов’язаних з очищенням повітря від СО2, оскільки доросле дерево може поглинути до 21,7 кг CO2 за день і виробити до 6 кг кисню.

А ще павловнія здатна до самовідтворення після зрізування. Саме завдяки всім своїм особливостям все більше лісівників звертають увагу на її вирощування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «У шепетівському лісі висадили плантацію адамового дерева»

  1. Nina Sukach коментує:

    То он що у мене на подвір’ї росте 🤔


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці