У Ленковецькій ОТГ взялися за оптимізацію освіти

Протягом двох років, як створено Ленковецьку ОТГ, виноситься на розгляд місцевих депутатів питання про оптимізацію сільських навчальних закладів, але місцеві обранці його розгляд відхиляють.

У громаді функціонують 7 навчальних закладів: 4 — І–ІІІ ступенів, 3 — І–ІІ ступенів.

— У школах І–ІІІ ступенів у середньому навчається по однаковій кількості учнів: від 107 до 142, — зазначила заступник голови Ленковецької сільської ради Олена Волошина. — Рівнозначно пройшло матеріально-технічне забезпечення. Коли сьогодні говоримо, що Ленковецьку школу робимо опорною, понижуючи ступінь у трьох інших, супротив викликає шалений. Інша наша ініціатива — створити освітній округ. Депутати навіть тричі знімали розгляд цього питання з порядку денного. Двічі на сесії не підтримували Програму розвитку освіти громади.

Мешкає в Ленковецькій ОТГ понад 5000 мешканців у 17 населених пунктах.

— Цьогоріч депутати вже відчули, що громада несе великі витрати на утримання навчальних закладів. Наприклад, у Велико-Рішнівському НВК навчається лише 25 дітей. Усі класи йдуть неповноцінні, а з кількістю учнів до 5. Лише цьогоріч у вересні тамтешню школу відвідуватимуть 22 учні, тому субвенцій із державного бюджету не буде, через те взяти на свої плечі утримання навчального закладу громада теж не зможе. На березневій сесії депутати прийняли рішення про оптимізацію освіти. Там залишать лише дитячий садочок. Це перший заклад, який закриють у громаді. На черзі вирішення навчання 58 дітей у Старих Бейзимах. Це віддалене село, куди проблемно довозити вчителів. За створення опорного начального закладу в громаді депутати не проголосували. Найбільше оптимізації чинять опір не батьки, а колективи навчальних закладів. Опорний заклад по структурі має потягнути укрупнення всіх інших шкіл.

Хоча в ОТГ за ці два роки вдалося у навчальних закладах у Коськові, Мокіївцях, Чотирбоках повністю замінити двері та вікна на металопластикові. Переоснащити старі сільські котельні: у Старих Бейзимах, Великій Рішнівці, Коськові, Мокіївцях, Ленківцях закуплено нові котли.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці