Гарячі пристрасті навколо холодної води

Гарячі пристрасті навколо холодної води

Засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на право отримання в концесію об’єктів централізованого водо– та теплопостачання, що перебувають  у комунальній власності, відбулося у четвер, 28 квітня. У порядку денному члени комісії заслухали директорів підприємств теплопостачання та водоканалу.

Першому надали можливість відзвітувати про фінансово-господарську діяльність підприємства тепломережі, яке нині перебуває у концесії ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», генеральному директору Олександру Пустовойту. Члени комісії хотіли дізнатися, на скільки виконані умови концесійного договору. Зі слів Володимира Вихівського, першого заступника міського голови, генеральний директор упродовж 4 місяців не надав жодного документу, що свідчив би про виконання умов концесійного договору.

— На комісії, що засідала на минулому тижні, розглядалося питання про повернення водоканалу в концесію ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», а стосовно того, що я маю надати будь-яку інформацію взагалі не йшлося, — повідомив Олександр Пустовойт.

Однак відповідно до умов цього договору директор підприємства тепломережі має таки відзвітувати, про це наголосив член комісії депутат Юрій Шайнога.

Після бурхливого обговорення члени комісії надали можливість відзвітувати за місяць для концесіонерів. Саме такий термін вони надали для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», аби підготувати всі необхідні документи для висвітлення фінансово-господарської діяльності за 2013-й, 2014-й, 2015-й та 2016-й роки.

Далі в порядку денному заслухали директора комунального підприємства Шепетівського водопровідно-каналізаційного господарства Віталія Бикова:

— У цілісному майновому комплексі Шепетівський водоканал відбулися зміни.  В тому вигляді, що повернули громаді у 2014 році, його вже не існує. З 19 мільйонів гривень основних фондів нині маємо 40. Це при тому, що в тариф на послуги водопостачання, не закладено придбання основних засобів. За три роки ми зуміли виконати 75 відсотків робіт, які мали виконати концесіонери. Суть концесійного договору — передача комунального підприємства для поліпшення його стану, модернізація. І на мій погляд, як керівника, немає потреби передавати комунальне підприємство ще раз у концесію, для так званого значного поліпшення. Зауважу, що лише наше підприємство має дозвільні документи на видобування надр.

За вказаний звітний період комунальне підприємство таки отримувало близько 4 мільйонів гривень із міського бюджету, про що вказав депутат Валерій Федоров. Член комісії рекомендував Віталію Бикову господарську діяльність підприємства спрямувати в таке русло, щоб воно перестало потребувати дотацій.

— Якби у Шепетівці працювали підприємства, де рівень рентабельності до 30 відсотків, тоді водоканал мав би стабільні надходження. Підприємство почало б заробляти. Та на сьогоднішній день у комунального підприємства основні споживачі — це бюджетна сфера та населення. Не в’язати ж директору віники? — додав депутат Юрій Шайнога.

На захист комунального підприємства виступив і перший заступник міського голови Володимир Вихівський. Він нагадав присутнім, що за час перебування комунального підприємства у концесії, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на його модернізацію не витратило жодної копійки.

— А чому ви стверджуєте, що вони не вкладали коштів у водоканал та тепломережу, не виконали умов договору, — поцікавився Володимир Костюк, депутат Шепетівської міської ради. — Ми ж не отримали сьогодні жодної інформації з цього приводу.

В той час інший член комісії Анатолій Липкань попросив у директора комунального підприємства більш конкретної інформації: переліку закупленої техніки, обладнання та обсягу виконаних робіт.

На засіданні члени комісії обговорили ще одну інформацію. Зокрема, звернення до шепетівчан не сплачувати за послуги водоканалу. Комісія вважає, що до цього закликає ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

— На мою думку, міський голова має звернутися до правоохоронців з цього приводу. Оскільки безпідставні заклики до населення, щодо несплати за водопостачання, можуть підірвати економіку міста, — сказав Юрій Шайнога. — Якщо діюче підприємство  водоканал не заплатить податки  за спожиті енергоносії, то все місто може залишитися без стратегічного ресурсу — води.

Але знайшлися серед членів комісії й ті, що дотримуються іншої точки зору.

— Є чинний договір про концесію, якого ніхто не відміняв, на нього й посилається ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», — додав депутат Володимир Костюк. — Договір про концесію з водоканалом не розірвано. Є рішення суду.

Члени комісії побажали ознайомитися із документами, які підтвердили слова депутата.

— Де те рішення, чому його ніхто не бачив? — запитав Валерій Федоров.

Заслухавши всі зауваження, члени комісії вирішили, що передача комунального підприємства Шепетівського водопровідно-каналізаційного господарства у концесію, оренду, чи будь-яким третім особам — є недоцільною.

Детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоШепетівчани занепокоєні зростанням тарифів на теплопостачання
Світлини двох пам’яток культури Хмельниччини потрапили у десятку найкращих в Україні
У Шепетівці збільшили тариф на теплопостачання
Шепетівські комунальники третю добу розчищають та посипають дороги
У Нетішині визначено переможця конкурсу на посаду начальника управління освіти
У Нетішині вирішували, як захистити інтереси дітей

Читайте у цій рубриціДовгожителька з Шепетівщини відзначає 100-річний ювілей
Голова Хмельницької облради вручила страхові поліси медикам Шепетівського Центру ПМСД
Шепетівські топографи відзначили подвійне свято
На водосховищі Хмельницької АЕС лебеді рятуються від лютих морозів
Агропромисловий парк у Шепетівці зведуть за кошти ЄС
Мороз не страшний: на Водохреща у Шепетівці пірнають в крижану воду