На Шепетівщині цьогоріч до лікарні потрапили понад пів тисячі пацієнтів з інсультом

На Шепетівщині цьогоріч до лікарні потрапили понад пів тисячі пацієнтів з інсультом

29 жовтня світ відзначає Всесвітній день боротьби з інсультом. Важливість боротьби з інсультами набула світового значення, адже є однією з головних причин смертності у всьому світі. У КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» за 9 місяців 2023 року проліковано 527 пацієнтів із інсультами, з них 75 осіб мали інсульт за геморагічним типом, а 472 особи інсульт з ішемічним типом, також проліковано 11 внутрішньо-переміщених осіб.

У КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» проводиться рання діагностика, надання невідкладної допомоги пацієнтам з гострим ішемічним інсультом, з використанням реперфузійних методів лікування (системної тромболізисної терапії) у «терапевтичному вікні» в термін до 4,5 години від моменту захворювання.

«Усі хворі з підозрою на інсульт транспортуються відразу в кабінет КТ. У разі підтвердження ішемічного інсульту наші лікарі застосовують невідкладну терапію — тромболізис, задля уникнення тяжких наслідків даного інсульту. За своїм змістом тромболізис — це внутрішньовенна ін’єкція ліків, які мають властивість швидко розчиняти тромб, що перекриває доступ крові (кисню) до ділянки головного мозку. У нашому закладі лікування із застосуванням тромболізису здійснене 71 особі», — зазначає КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня».

У неврологічному відділенні працюють два висококваліфіковані лікаря стаціонару та чотири лікарі в цілодобовому ургентному посту. 12 сестер медичних, 10 молодших медичних сестер. Також у склад мультидисциплінарної бригади входить масажист, логопед, ерготерапевт та психолог. Очолює відділення завідуюча лікар-невропатолог вищої категорії — Корицька Олена Олександрівна.

На Шепетівщині цьогоріч до лікарні потрапили понад пів тисячі пацієнтів з інсультом

Неврологічне відділення розраховане на 25 ліжок. При відділенні відкрито пост інтенсивної терапії на 5 ліжок. Організовано цілодобовий пост, лікарів неврологів, для надання медичної допомоги.

КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» заключила пакет надання послуг з НСУ, тому у неврологічному відділенні надається безкоштовне лікування та обстеження хворим згідно протоколів лікування. Усі хворі з гострим порушенням мозкового кровообігу поступають у палату інтенсивної тепарії під постійне спостереження, лікування та обстеження. Палата інтенсивної терапії оснащена моніторами пацієнта, що дозволяє вести постійне спостереження за станом хворого.

Для злагодженої організації всіх служб створено клінічний маршрут пацієнта, розроблений для лікарів медицини невідкладних станів, неврологів, нейрохірургів, анестезіологів, сімейних лікарів. В Шепетівському районі створено районний клінічний маршрут хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу для надання спеціалізованої медичної допомоги для хворих Шепетівського, Ізяславського, Полонського, Білогірського районів.

Що таке інсульт та як його розпізнати?

Інсульт — це гострий стан, під час якого вражаються кровоносні судини головного мозку. Інсульт виникає, коли судина, по якій кров’ю переноситься кисень і поживні речовини, блокується тромбом («бляшкою») або розривається.

Коли це відбувається, частина мозку не може отримати з кров’ю постачання кисню та поживних речовин і як наслідок починається смерть його клітин. Інсульт може призвести до інвалідності та у деяких випадках — смерті.

Деякі стани підвищують ризик виникнення інсульту, зокрема:

 • високий артеріальний тиск;
 • високий рівень холестерину;
 • порушення серцевого ритму;
 • надлишкова вага;
 • цукровий діабет;
 • надмірні стреси.

За якими ознаками можна запідозрити інсульт у людини поруч або у себе?

Запам’ятати їх можна у можна за абревіатурою МОЗОК-Час.

 • М (Мовлення) — попросіть людину повторити за вами просте речення та виконати просту команду. При інсульті вимова буде нерозбірливою, плутаною або людина не буде розуміти команду, яку ви попросили її виконати.
 • О (Обличчя) — коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін (наприклад, обвисає). Попросіть людину посміхнутися. Якщо у неї інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною.
 • З (Запаморочення) — поява скарги на раптове головокружіння, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів у руці або нозі.
 • О (Очі) — у людини раптово порушився зір одним або двома очима, наприклад, зʼявилось двоїння при погляді на предмети.
 • К (Кінцівки) — слабкість або оніміння, неможливість підняти і утримувати обидві руки або обидві ноги одночасно, кінцівки з однієї сторони стають слабкішими, можуть падати, як пліть.

Час — якщо ви помітили один із цих симптомів, терміново викликайте швидку.

Також інсульт може проявлятися сильним головним болем без причини, сонливістю, блювотою, нудотою.

Такі ознаки можуть тривати лише кілька хвилин, потім зникати. Подібні короткотривалі сигнали відомі як транзиторні ішемічні атаки. Більшість людей ігнорує їх, адже вони швидко минають. Проте, вони сигналізують про загрозливий стан, який треба негайно діагностувати та лікувати. Звертайте на них увагу!

«Інсульт вимагає невідкладного медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 4,5 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких й незворотних наслідків. Якщо ви підозрюєте, що у вас чи у когось іншого інсульт, негайно зателефонуйте за номером “103» ,- наголошують у багатопрофільній лікарні.

Найкращий спосіб знизити ризик виникнення інсульту — це профілактика.

 1. Дотримуйтеся здорового харчування: щодня їжте овочі і фрукти, обмежуйте споживання солі. Вживайте їжу з низьким вмістом трансжирів.
 2. Будьте фізично активними. Навіть помірні фізичні навантаження дозволять контролювати вагу і підтримувати здоров’я.
 3. Відмовтеся від куріння та вживання алкоголю.
 4. Контролюйте артеріальний тиск.
 5. За рекомендаціями свого лікаря перевіряйте рівень холестерину та цукру в крові.
 6. Якщо лікар призначив вам лікування діагностованого у вас захворювання, строго дотримуйтесь назначень та рекомендацій.

Будьте уважні до себе та оточуючих, вчасно звертайтеся до лікаря та бережіть своє здоров’я.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоРобоча група області перевіряла обґрунтованість оголошених закупівель: пояснення надавали представники з Шепетівщини
У розквіті літ пішов у вічність воїн із Шепетівщини
У Шепетівці штат медзакладу поповнив лікар хірург-проктолог
Сам удома по-шепетівськи: на Миколая рятували хлопчика
Засудили молодика, який у Славуті пограбував неповнолітнього
Де на Шепетівщині придбати «живу» ялинку

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці штат медзакладу поповнив лікар хірург-проктолог
Де на Шепетівщині придбати «живу» ялинку
У громаді на Шепетівщині подбали, як підвищити видимість військових у темну пору
Лікарка, що під час пандемії працювала у ковідних бригадах, очолила відділення у Шепетівській лікарні
На Шепетівщині хочуть притягнути до адмінвідповідальності матір
У Шепетівці захисник відновив посвідчення водія за 30 хвилин
FacebookTelegramViberWhatsAppX