У Славуті сфокусували увагу посадовців на адаптацію переселенців

У Славуті сфокусували увагу посадовців на адаптацію переселенців

3 червня у залі Будинку Рад відбулася робоча нарада щодо внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Славутської громади.

Станом на 3 червня у Славуті фактично проживає 2 989 ВПО (з них 853 дитини, 98 людей з особливими можливостями, 154 дитини віком 2–3 роки). Серед тих, хто прибув останнім часом: жителі Харківської області, Херсонщини, Донеччини та Луганщини (Краматорськ, Лиман, Сєвєродонецьк) тощо».

«Славутський професійний ліцей» додала, що наразі у гуртожитку закладу проживає 60 людей із числа ВПО. 54 з них харчуються за власні кошти, 6 чоловік, які прибули нещодавно, ми харчуємо безкоштовно», — зазначила Надія Ніжнік, директор ДПТНЗ.

Станом на 3 червня на обліку перебуває 3572 громадянина (2493 родини, дітей віком до 18 років — 1098, 1555 — особи працездатного віку, 162 людини з особливими можливостями, 496 пенсіонерів); 164 особи отримують соціальну допомогу.

«Управління соціального захисту налагодило роботу щодо оформлення виплат відповідно до звернень вищеперерахованих осіб. Для ВПО виплачено 15 319,00 тис. грн (березень, квітень), за травень для 960 чоловік нараховано 3 098 тис. грн. Робота щодо нарахувань продовжується. Водночас осіб із обмеженими можливостями, які звернулися до управління соцзахисту, забезпечено засобами реабілітації», — зазначив Олександр Хмелевський, заступник начальника управління соціального захисту населення.

На сьогодні 115 дітей із категорії вимушених переселенців охоплені дистанційною освітою.

«44 дітей-переселенців, які мали б йти до 1 класу, наразі до закладів освіти зараховано лише 5. При цьому вони теж не впевнені, що розпочнуть навчальний рік у нашій громаді. Важливо наголосити, що ми спроможні забезпечити освітніми послугами як дітей дошкільного віку із числа ВПО (у разі відновлення роботи дитячих садочків), так і шкільного», — пояснила Ельміра Перепелиця, начальник управління освіти.

Як було озвучено під час наради, за можливості, тимчасово переміщеним громадянам надавалася гуманітарна допомога (засоби дитячої гігієни, продукти харчування, в тому числі, дитяче тощо) на базі КУ «Славутський центр територіального обслуговування» та гуманітарного штабу при Славутській міській раді. Директор Терцентру Світлана Медведєва додала, що за цей період надано допомогу для 780 сімей; минулого місяця до закладу звернулося 215 таких родин.

Світлана Федорчук, секретар Славутської міської ради та координатор штабу, зауважила, що обсяги гуманітарної допомоги за останні 2 місяці значно зменшилися, проте одночасно попит на гуманітарну допомогу зростає. Для прикладу, уся допомога, яка надійшла минулого тижня, була передана до Терцентру.

За словами й інших доповідачів, громадяни, які знайшли прихисток у нашій громаді, мають доступ до усього спектру адміністративних послуг, медичного обслуговування та інших сферах життєдіяльності громади. Крім того, актуальним є вивчення планів тимчасово переміщених осіб щодо подальшого проживання, працевлаштування тощо.

«Аналізуючи ситуацію щодо ВПО на території громади, важливо відпрацювати стратегію подальшої роботи, — наголосив міський голова Василь Сидор. — Ми намагаємося створити усі умови для забезпечення переселенців різноманітними послугами, адаптації дітей, залучення їх до освітнього та культурного простору. Для тих, хто вирішив розпочати новий навчальний рік на базі славутських закладів освіти, ми готові максимально сприяти цьому.

Крім того, уже зараз нам важливо мати інформацію щодо тих людей, які для себе прийняли рішення залишитися у нашій громаді, щоб спільно з урядом, за рахунок відповідних державних програм, працювати над питаннями придбання житла чи його будівництва.

Ми відкриті до співпраці. Запрошуємо всіх до комунікації та діалогу. Раді пропозиціям».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоВолонтерське авто із Нетішина відправилося у Білогірську ТГ
У Шепетівській ТГ запрацює громадська пральня
У Славуті вітали ювіляра-фронтовика
Сім’я переселенців, що знайшла прихисток у Шепетівському районі, просить допомоги облаштувати житло
Мобільний ЦНАП із Шепетівщини орендувала громада на Київщині

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці відкрилася виставка про війну
Під час велодрайву «Разом до перемоги» на Шепетівщині зібрали 145 тисяч гривень
В Ізяславі продали алкогольний напій підлітку: продавчинею займаються правоохоронці
У неділю ще одна громада на Шепетівщині перейшла до ПЦУ
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
В одній із громад Шепетівського району рівень нітратів у криницях перевищує норму в 2,5 рази
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter