Ветеранка війни зі Славути через суд захищала право на приватизацію власного житла

Ветеранка війни зі Славути через суд захищала право на приватизацію власного житла

До відділу «Славутське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, яка є ветераном війни — учасником бойових дій, з проханням допомогти їй у визнанні права на приватизацію на квартиру, в якій вона проживає.

Під час консультування клієнтки було встановлено, що вона проживає у спірній квартирі з 1974 року. У 2018 році та повторно у березні 2021 року вона звернулася до Славутської міської ради з приводу реалізації нею права на приватизацію житла, проте їй було відмовлено з підстав неподання копії ордеру на спірну квартиру. За відсутності інших шляхів вирішення правової проблеми, жінці було рекомендовано звернутися до суду.

Для надання правової допомоги клієнтці бюро було призначено адвоката Богдана Горщара, який ознайомившись з матеріалами справи, підготував позов про визнання права на приватизацію та зобов’язання вчинити певні дії та звернувся до суду.

В поданому позові адвокат акцентував увагу на тому, що з 1974 року позивачка постійно проживає у спірній квартирі, відповідно до архівного витягу виконавчого комітету міської ради з 1995 року жінка є основним квартиронаймачем та надав суду відповідні документи, що підтверджують зазначені факти.

Крім цього, адвокат вказав, що попри те, що Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396 визначено перелік документів, які громадянин подає до органу приватизації, нормативно-правовий акт не встановлює, що у випадку подачі неповного пакету документів — орган приватизації має підстави відмовити у приватизації житла.

Положення визначає єдиний алгоритм дій органу приватизації у п. 23 — Орган приватизації приймає рішення про передачу квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах у власність громадян. На підставі вказаного рішення орган приватизації видає свідоцтво про
право власності та реєструє його у спеціальній реєстраційній книзі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах, що належать громадянам на праві приватної (спільної сумісної, спільної часткової) власності.

Враховуючи доводи адвоката, дослідивши обставини справи та надані адвокатом доказами, суд вирішив, що позивачка правомірно проживає у квартирі та відсутність у неї ордера на цю квартиру не може бути підставою для відмови їй у приватизації житла.

Відтак, суд позов задовольнив, визнавши за позивачкою та членами її сім’ї право на приватизацію квартири згідно з Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду», за відсутності ордера на жиле приміщення та зобов’язав Виконавчий комітет Славутської міської ради розглянути заяву позивачки про передачу квартири у її власність за відсутності ордера на зазначене жиле приміщення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Славуті віддали шану 25-річному капітану, який загинув на Луганщині
У бою з рашистами загинув молодий лейтенант зі Славутської ТГ
Полонський суд оштрафував п’яного водія на 51 тис. грн, який він має сплатити протягом 15 днів
На Шепетівщині небайдужі викликали рятувальників до літньої сусідки
Пів мільйона гривень втратила держава через «неуважність» двох хмельницьких митників
Славутчина попрощалася з Героєм, який загинув на Харківщині

Читайте у цій рубриціУ Шепетівському районі парафіяни виявили, що із церкви зникли культові речі
Ізяславчани, які мають проблеми із законом, мають долучитися до суспільно корисної діяльності
В Ізяславі висадили 200 саджанців волоського горіха
Із 25 травня у Шепетівці подорожчає проїзд
У Нетішині поліція, комунальники та рибінспекція чергуватимуть, аби не ловили рибу
У Шепетівці планують зменшити тариф на водопостачання
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter