Канікули в музеї авіації

З настанням шкільних канікул батьки розмірковують, як їх краще з дітьми провеcти: куди б сходити чи з’їздити всією сім’єю, щоб і цікаво, і корисно.Любителям техніки, наприклад, у столиці можна порадити найбільший історико-технічний музей країни — Державний музей авіації України.Вторік влітку з дітьми там побували. До речі, експонати викликали зацікавленість і в донечок, і в сина.
Шепетівка Дошка оголошень Місцева реклама

Втім, про все по черзі.
Знаходиться музей неподалік від аеропорту «Жуляни». На сьогодні його експозиція нараховують майже 70 літаків і гелікоптерів та займає площу понад 20 гектарів (якщо візьмете з собою маленьких дітей, не забудьте візок – ходити довго 🙂 ). За кількістю представлених експонатів музей є шостим у світі та другим у пострадянських країнах.
У фондах музею представлені розробки практично всіх провідних авіаційних КБ радянського періоду — Туполєв, Яковлєв, Іллюшин, Антонов, Сухой, Мікоян-Гуревич, Камов, Міль, Берієв.
Колекції сформовані як за принципом призначення літальних апаратів, так і за належністю до окремих КБ. Виняток становить КБ Туполєва – тут виділена окрема «Бекфайр-колекція», куди ввійшли бомбардувальники-ракетоносці сімейства Ту-22М.
Ці величні ракетоносці в Україні залишились тільки в музеї. Останній з шістдесяти важких бомбардувальників ТУ-22, на жаль, понад 10 років тому навіть урочисто порізали на метал у Полтаві.
Шепетівка Дошка оголошень Місцева реклама

Також в музеї представлений унікальний експонат — гелікоптер Мі-26, який брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Його вдалося врятувати від захоронення в розпиляному стані.
На сьогодні цей експонат — один з небагатьох, який відкрито для огляду з середини. Діти отримають незабутні враження, зайнявши крісло пілота в кабіні цього гелікоптера (один з яскравих спогадів дітей).
Також вражають розміри його вантажного відсіку.
Серед літаків і гелікоптерів в експозиції також представлені й БПЛА радянських часів.

Ту-143 «Рейс» — радянський розвідувальний безпілотний літальний апарат з турбореактивним двигуном. Призначений він для ведення тактичної розвідки в прифронтовій смузі на глибині 60-70 км шляхом фотографування та телевізійної розвідки, а також наглядом за радіаційною обстановкою.
Значну частину експозиції складає морська авіація.
Шепетівка Дошка оголошень Місцева реклама

Окремо для дітей, адміністрація музею пропонує різноманітні розважальні програми й екскурсії:
- проведення екскурсії або квесту;
- банкет на борту (кейтерінг, фуршет, або справжнє бортове харчування);
- веселі аніматори (конкурси, фокуси, ігри, аква-грим, повітряні кульки тощо);
- ексклюзивні фото в кабіні пілота
- екскурсія «Залізні птахи» – розрахована на учнів 2-4 класів;
- екскурсія «100-ліття світової авіації» – розрахована на учнів 5-8 класів;
- екскурсія «Українська авіація» – розрахована на учнів 9-11 класів.
На території музею періодично відбуваються фестивалі:
- фестиваль старовинних автомобілів «OldCarLand»;
- наймасштабніший Авіаційний Фестиваль в Україні «Avia Fest»;
- масштабний розважально-просвітницький проект
«Самальот Фест».
Нижче пропоную переглянути фотогалерею експозиції музею, в якій представлені фотознімки більшості експонатів.
Залишити відповідь