Рятувальники Хмельниччини отримали патент на винахід

Цьогоріч 25 березня, відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», в Державному реєстрі патентів України зареєстрована наукова розробка «Спосіб комплексного знищення боєприпасів комбінованим підривом». Належить розробка рятувальниками Хмельниччини.

Над проєктом патенту працювали: перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області полковник служби цивільного захисту, кандидат наук з державного управління Дмитро Бондар, начальник групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення підполковник служби цивільного захисту Олександр Царук, начальник дослідно-випробувальної лабораторії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення майор служби цивільного захисту Максим Гайдук, а також співробітники кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту України.

Наукова розробка перша в країні, яка передбачає зменшення в десять разів економічних затрат та підвищення ефективності під час комплексного знищення боєприпасів комбінованим підривом.

— Зазначимо, що сапери Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області знищують вибухонебезпечні предмети, що залишилися на території України після минулих війн, сучасні боєприпаси та підривні засоби до них під час гуманітарного розмінування забруднених територій, а також під час виконання угод щодо утилізації застарілих боєприпасів, — зазначають в ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці