У Кривому Розі розробили перший в Україні електрокар

Компанія Murmuration Technology, що у Кривому Розі, займається розробкою першого в Україні електромобіля. Її керівник Віталій Бризгалов на своїй сторінці у фейсбуці вже показав один з варіантів (не кінцевий) цього транспортного засобу — міський комерційний електромобіль CoolOn:

— Довжина — 5000, ширина — 1700, висота — 2100. Вантажний відсік, не остаточний, може бути як відкритим кузовом, чи обладнано спеціальним обладнанням для прибирання вулиць, маніпулятором, вишкою для ремонту тощо. Машина буде мати безпечний літієвий акумулятор LiFePO4. 40 кВт⋅г ємності вистачить на 200 км ходу. Але акумулятор може бути збільшено чи зменшено за рахунок модульної конструкції. В рух машину приводитиме наш власний електродвигун, який ми розробили та виготовили. Передній або повний привід від 30 до 80 кВт.

Як зазначив у дописі Віталій Бризгалов, двигун має доволі суттєві відмінності від тих, які використовуються в інших електричних автівках. Це — модернізований вентильний реактивний двигун.

— Наразі це, мабуть, найнадійніший тип мотору. Він не містить магнітів, не містить «білячої» клітки і має повністю пасивний ротор. Що дає суттєві переваги в надійності і в русі. А вдвічі менше міді, суттєво знижує вартість мотору. Динамічно керована рекуперація з контрольованою інтенсивністю гальмування (майже до відмови від механічних гальм), — зауважує виробник.

Вагомою перевагою виробник вважає електричне гальмування, навіть на нульовій швидкості. І звичайно, використання максимальної кількості українських комплектуючих, втому числі, власного виробництва. Повна локалізація, ще можлива.

Електротранспорт тільки починає захоплювати світ. Тож Murmuration Technology має нагоду створити нову галузь — з маленького CoolOn до електробусів.

Тим часом компанія продовжує проєктувати варіанти електрокару, займається його тестуванням. Презентація електробуса заплановано провести влітку 2020-го.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці