Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Команда «Motore Bee» з Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська Політехніка» посіла друге місце на національному конкурсі молодіжного підприємництва. Студенти запустили виробництво екологічних вощанок, які дозволяють зберігати продукти свіжими та мінімізують використання харчової плівки.

Вощанки виготовляють з натуральних матеріалів, вони є багаторазовими, що сприяє зменшенню пластикових відходів.

Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Одна така вощанка здатна замінити 1 кг плівки

17 травня у Львові відбувся національний конкурс «JA Компанія року 2024», де змагалися 31 навчальна мінікомпанія — переможці регіональних відборів — з 27 закладів професійно-технічної освіти, фахової вищої та передвищої освіти з 9 областей України.

«Навчальні мінікомпанії йшли до цього дня довгих 8 місяців. Від обговорення зі своїми менторами перших бізнес-ідей до створення навчальних мінікомпаній, налагодження виробництва товарів та надання послуг, їх реклами у соціальних мережах та організації логістичних ланцюжків доставки своїх товарів покупцям, а також набуття досвіду публічних продаж під час ярмарків молодіжного підприємництва», — розповіла Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine. — «Минулого року учасники курсу заснували 44 мінікомпанії у двох областях. У цьому році маємо майже 250 різнопланових діючих бізнес-проєктів у дев’яти областях України», — додала Віра Другова.

Щоб здобути єдину путівку на європейський фестиваль молодіжного підприємництва Gen-E в Італії на конкурсі їм належало сконцентрувати весь здобутий за вісім місяців досвід підприємництва та комунікації і максимально яскраво та переконливо розповісти про свій бізнес-проєкт та здобутки своїх мінікомпаній.

Журі Національного конкурсу визначило переможця і призерів Національного конкурсу на кращу навчальну JA-компанію року.

Перше місце і звання кращої учнівської JA-компанії 2024 року здобула команда «Feel Touch» з Новояворівського ВПУ. Їхня бізнес-ідея спрямована на створення пристрою, який дозволить людям без кінцівок або з паралізованими кінцівками керувати гаджетами. Цей інноваційний пристрій використовує технології, що забезпечують зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, значно полегшуючи життя людей з інвалідністю. Розробка відзначається своєю соціальною значимістю, адже надає можливість людям з інвалідністю бути більш незалежними та інтегрованими в сучасне суспільство. Додатково на розвиток цього проєкту Львівська ОВА вручила команді сертифікат на 60 тисяч гривень.

Друге місце здобула команда «Motore Bee» з Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська Політехніка». Вони запустили виробництво екологічних вощанок, які дозволяють зберігати продукти свіжими та мінімізують використання харчової плівки. Вощанки виготовляють з натуральних матеріалів, вони є багаторазовими, що сприяє зменшенню пластикових відходів.

Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Ось так виглядає вощанка із дитячим дизайном

Третє місце посіла команда «Make Motanka» з Професійно-технічного училища № 8 міста Чернівці. Вони розробили конструктор для створення власної ляльки-мотанки. Цей проєкт має культурне та освітнє значення, адже мотанка є традиційною українською лялькою, яка несе в собі багаті історичні та етнографічні символи.

Усі інші учасники отримали подяки та призи від партнерів конкурсу, а приємною несподіванкою для решти команд стало рішення організаторів нагородити кращі мінікомпанії у окремих номінаціях. Команди Хмельниччини здобули такі нагороди:

  • у номінації «Екологічно орієнтований бізнес» перемогла мінікомпанія «Motore_bee» з Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська Політехніка» з проектом виготовлення екологічних вощанок;
  • у номінації «Найкращий енергоефективний бізнес-проєкт» здобула перемогу мінікомпанія «PowerAccums» з Грицівського вищого професійного училища 38 (Хмельницька область, Шепетівський район) з проєктом виробництва зарядних станції із використаних одноразових електронних сигарет і наклейок.
Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Мінікомпанія «PowerAccums» з Грицівського вищого професійного училища 38

Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Зарядні станції «PowerAccums»

Студенти на Хмельниччині запустили виробництво екологічних вощанок

Наклейки мінікомпанії «PowerAccums»

У Хмельницькій області міжнародний курс з підприємництва «Компанія» введений як предмет. На початку програми опановувати навички з підприємництва почали 898 учнів та студентів області. Учасники створили 34 мінікомпанії протягом 2023–2024 навчального року. В планах на наступний рік продовжити викладати цей курс з підприємництва в закладах освіти області та ввести нову програму «Фінансова грамотність», яка теж рекомендована Міністерством освіти і науки України, як і програма «Компанія».

Довідково

У 2023–2024 навчальному році на базі програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine учасники створили 246 мінікомпаній. Загалом до курсу з підприємництва приєдналися 154 заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей та міста Києва.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Хмельницькому дітлахи познайомилися зі світом Героїв без зброї
10 років супроти ворога: ювілей створення спецроти поліції Хмельниччини «Богдан»
Начальник ГУ ПФУ на Хмельниччині розповів про субсидії на новий сезон
В одній із громад Хмельниччини людей лякає запах води з крана

Читайте у цій рубриці


На Шепетівщині відомі орнітологи шукали рідкісного птаха
Сучасні технології в хірургії: роботи-асистенти на передньому краї медицини
У сусідній з Хмельниччиною області переселенець дивує своїми винаходами
Від продюсера до вченого: Як Юрій Дудка збагачує медійний світ науковими дослідженнями
FacebookTelegramViberWhatsAppX