На Полонщині теща позбавила зятя права на житло

Жителька села Полонського району звернулася до Полонського районного суду з позовом, в якому просила визнати колишнього зятя таким, що втратив право на користування житловим приміщенням. Пояснила, що свого часу зареєструвала чоловіка у своєму будинку, однак останні 5 років він там не живе, не платить за комунальні послуги, не бере участі в утриманні хати, а тому — втратив право користування житлом. Про це повідомила пресслужба Полонського районного суду.

Як встановив суд, будинок у селі Полонського району в цілому належить позивачці і там зареєстрований відповідач, котрий, за довідкою старости, не живе в хаті від квітня 2015 року.

Суд звертає увагу, що згідно з частиною 2 статті 405 Цивільного кодексу України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

«Оскільки, наявність реєстрації місця проживання відповідача в житлі створює для позивачки перешкоди у користуванні цим житлом, тому, відповідно до ст. 391 ЦК України, її права як власника підлягають захисту шляхом визнання (відповідача) таким, що втратив право на користування житловим приміщенням», — зазначено у рішенні суду.

Відтак Полонський районний суд задовольнив позов: визнав відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, що в цілому належить на праві приватної власності позивачки.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці