Вам також може бути цікаво
Під час риття траншеї під водогін на вулиці Наталії Говорун, що у місті Полонному Хмельницької області, працівники підрядної фірми виявили частину гармати, орієнтовно часів козацької доби. Метикуваті робітники дістали історичну знахідку і… не відвезли її до краєзнавчого музею, а здали у пункт прийому металобрухту. Сенсаційну новину повідомило на своїй сторінці у фейсбуці «Сьогодення громади. Полонне».

Як виявилося потім, вага знахідки становить 260 кілограмів, у пункті її оцінили в тисячу гривень. Слідом за спритними ділками до місця складування металобрухту терміново приїхала начальниця відділу культури та туризму Тетяна Ярославська разом із поліцією, щоб забрати назад знахідку. Проте власник пункту її не віддав, мотивуючи тим, що він заплатив свої гроші та поверне гармату тільки тоді, коли отримає назад усі заплачені за неї кошти.

Дізнавшись про прикрий випадок, небайдужі полончани, які цінують і плекають історію свого міста, зібрали необхідну суму ти викупили вагому знахідку. Її забрали і доставили до Полонського історичного музею, де вона буде досліджена і стане ще одним виставковим матеріалом у музейній колекції.
При попередньому огляді зафіксовано, що це тильник гармати довжиною 54 см, ширина стінки — 6 см. Орієнтовний діаметр ядра — 250 мм.

Ну а що ж робити,якби вона ціла була б …
Кстати, в Шепетовке отмечены находки пушечных ядер в районах ДОС на ул. К.Марса, и д. №8 на Зализничной (возле сараев во дворе справа).
Я сам это видел.
А що робила поліція?
Хіба не можна було допитати власника пункту прийому металобрухту про ознаки робітників та здерти з них штраф – разів так удесятеро більший від суми?!
Доки такого не буде і нам пропагуватимуть “НЕ-радикальність” у захисті пам’яток старовини (натомість переслідуючи простих громадян і малих підприємців), у нас розкрадатимуть все, що можна без жодніх обмежень!
А Гордчанам – низький уклін!
Варто було б опублікувати їхні імена та прізвища!
Країна (і місто зокрема!) мають знати своїх героїв!
…Мав на увазі тих Городчан, котрі викупили гармату.)