Cуд захистив пенсіонера від претензій банка-кредитора

Красилівський районний суд відмовив комерційному банку в позові до жителя одного із сіл району про стягнення кредитного боргу. Чоловіку нарахували більше 43 тисяч гривень разом з відсотками та штрафними санкціями. Проте банк не надав суду належних доказів укладення з клієнтом договору кредиту, виникнення взаємних зобов’язань і отримання ним 6400 гривень кредитних коштів. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду на свої сторінці у фейсбуці.

Суд встановив, що чоловік дійсно звернувся до банку за отриманням пенсійної картки. Підписав анкету-заяву про приєднання до умов і правил надання банківських послуг. Ці умови і правила були розміщені на вебсайті банку. У розділі бажаного кредитного ліміту жодної відмітки чоловік не поставив. Так само, як і в розділі про отримання пам’ятки клієнта. Відтак, анкета містила лише особисті дані заявника і його намір отримати пенсійну картку.

Банк не спромігся надати суду підписані відповідачем документи, в яких викладені правила надання послуг, обслуговування кредитних карток і тарифи. Тому, на думку суду, стосовно тих, які банк долучив до позовної заяви, неможливо встановити, чи саме на такі погодився позивач. Не надав банк і жодних відомостей про номер карткового рахунку, дати вручення клієнту самої кредитки та строку її дії.

Без доказів видачі картки та розміру наданого кредиту суд не зміг перевірити, чи правильно розрахований борг та штрафні санкції. Відтак, визнав позов необґрунтованим і у його задоволенні відмовив.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці