У сусідній із Хмельниччиною області забруднення азотом Південного Бугу значно перевищує норму

У сусідній із Хмельниччиною області забруднення азотом Південного Бугу значно перевищує норму

На Вінниччині в річці Південний Буг зафіксували перевищення вмісту азоту амонійного у 7,5 раза. Це може негативно вплинути на вміст кисню у воді і посилити її цвітіння.

Як зазначає Укрінформ із посиланням на Держєкоінсппекцію, ще на початку травня спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю на виконання плану-графіку за спостереженням якості поверхневої води найбільших водойм Вінницької області було здійснено виїзд та відібрано 5 проб води.

Було відібрано проби з річки Південний Буг у с. Сабарів (у місці скиду зворотних вод КП «Вінницяоблводоканал»). Під час відбору проб води контролювали рівень розчинного кисню та визначали основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується у водних об’єктах для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення.

За результатами проведених досліджень у зазначеній пробі було виявлено високий вміст азоту амонійного — 15,1 мг на кубічний дециметр при нормативі 2. Тобто у 7,5 раза вище за норму.

Інші показники забруднюючих речовин в усіх відібраних пробах не перевищували нормованих значень.

Як пояснив Укрінформу заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Олег Ющук, це був черговий відбір проб для перевірки якості води у Південному Бузі. А оскільки найбільший вплив на неї справляють скиди водоканалу, тому було відібрано проби вище, у місці та нижче скиду підприємством зворотних вод.

«Вище скиду була порівняно чиста вода, в місці скиду — перевищення по вмісту азоту амонійного 7,5 раза, нижче скиду — також перевищення, але не таке вже й значне (2,9 мг/дм куб. — ред.), бо пішло змішування води. Але все ж воно є», — сказав Ющук.

Посадовець наголосив, що місця забору проб розташовані нижче за течією річки, ніж місця забору питної води «Вінницяоблводоканалом».

За його словами, такий вміст амонійного азоту у воді в місці скиду «Вінницяоблводоканалом» зворотних вод свідчить про те, що його очисні споруди наразі неефективні, тому що вони не були розраховані на таку кількість стоків, які на сьогодні продукує місто.

Еколог зазначив, що таке забруднення негативно впливає на усю екосистему Південного Бугу і його біорізноманіття. Водний об’єкт здатний до самоочищення. Тобто завдяки розчиненому у воді кисню амоніний азот перетвориться на нітрати та нітрити, відбудеться їх осадження. Але це означає, що рівень кисню у воді зменшиться і збільшиться цвітіння води, тобто надмірне розмноження у ній водоростей.

Ющук також повідомив, за поданням ДЕІ за результатами раніше виявлених випадків аналогічних забруднень правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження, у його межах триває розслідування. За результатами відбору проб води у Південному Бузі і їх аналізів матеріали також направлені до ГУНП у Вінницькій області для приєднання до провадження.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


В Ізяславі в багатоповерхівках у літній сезон зникає вода: яка причина
На Хмельниччині водні поліцейські спіймали зловмисників
Де найвищі та найнижчі тарифи на воду на Хмельниччині
У Хмельницькому комунальне підприємство позбувається боржників дієвими методами 

Читайте у цій рубриці


У сусідній з Хмельниччиною області ексвійськовий вихваляв «геройські» якості «кадирівців»
Жорстокість на Хмельниччині: учениця знімала на телефон у шкільному туалеті 7-річну дівчинку
До Польщі екстрадовано координатора міграційної кризи на кордоні ЄС та білорусі: його затримали у Хмельницькому
На Хмельниччині ув’язнили чоловіка, який шантажем забрав телефон у дитини
FacebookTelegramViberWhatsAppX