На Шепетівщині зареєстровано найвищий в області показник захворюваності на менінгококову інфекцію

На Шепетівщині зареєстровано найвищий в області показник захворюваності на менінгококову інфекцію

Щорічно на території обслуговування Шепетівського районного відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» реєструються випадки захворювання на менінгококову інфекцію.

Так, за 4 місяці 2024 року зареєстровано шість випадків цієї підступної хвороби та один носій, що значно вище середньо обласного показника. Це найвищий показник захворюваності серед міст та районів Хмельницької області.

«Всі захворілі — діти до 14 років. Отож, рахую не зайвим нагадати про менінгококову інфекцію», — зазначає Володимир Костюк, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Шепетівського районного відділу ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України».

Що таке менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція — це гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке викликається менінгококом, передається тільки повітряно-крапельним шляхом, характеризується різними клінічними проявами від назофарингіту, гнійного менінгіту до сепсису. Джерелом інфекції є хвора на менінгококову інфекції людина та здорові бактеріоносії менінгококу.

Механізм передачі інфекції лише повітряно-крапельний при тісному контакті з хворим або бактеріоносієм менінгококу. Хворіють на менінгококову інфекцію люди різного віку, найчастіше діти до 10 років. Інкубаційний період від 2 до 10 днів, у середньому він складає 3–4 дні.

Найнебезпечнішим ускладненням менінгококової інфекції є менінгококовий менінгіт. Смерть настає від зупинки дихання.

Із метою раннього виявлення захворілих, за контактними особами встановлюється медичне спостереження протягом 10 днів. Контактні особи обов’язково одноразово бактеріологічно обстежуються на менінгокок, для цього натще або через 2 години після їжі відбирається мазок із носоглотки.

Основні профілактичні заходи при менінгококовій інфекції

  • Своєчасне звернення за медичною допомогою хворих з явищами ГРВІ з метою раннього виявлення та встановлення діагнозу менінгококова інфекція, а також надання кваліфікованої медичної допомоги.
  • Зменшити перебування у погано провітрюваних приміщеннях з великим скупченням людей, особливо, де є хворі з явищами ГРВІ.
  • Вести здоровий спосіб життя, особливо у зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2–3 годин та вживати у достатній кількості калорійну та вітамінізовану їжу.
  • Користуватися індивідуальним посудом, серед молоді обмежити тісне спілкування.

У приміщеннях перебування хворого проводиться протяжне провітрювання, кварцове опромінювання та ретельне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів, а також знезараження столового посуду. Обмежують участь контактних осіб з хворим на менінгококову інфекцію у масових заходах.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


В Ізяславі в багатоповерхівках у літній сезон зникає вода: яка причина
У Славутській громаді шукають приміщення, де можна було б плести сітки
На Шепетівщині камери зафіксували «шанувальницю» сульфіній
У Шепетівці приймають заяви на оздоровлення та відпочинок дітей: хто має право 

Читайте у цій рубриці


У сусідній з Хмельниччиною області ексвійськовий вихваляв «геройські» якості «кадирівців»
Жорстокість на Хмельниччині: учениця знімала на телефон у шкільному туалеті 7-річну дівчинку
До Польщі екстрадовано координатора міграційної кризи на кордоні ЄС та білорусі: його затримали у Хмельницькому
На Хмельниччині ув’язнили чоловіка, який шантажем забрав телефон у дитини
FacebookTelegramViberWhatsAppX