Хмельниччина торгує зі 105 країнами

Хмельниччина торгує зі 105 країнами

У січні–березні 2021 року обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 213,4 млн дол. США і 138,7 млн дол. Порівняно з січнем–березнем 2020р. експорт збільшився на 23,3 % (40,4 млн дол.), імпорт — на 12,5 % (15,4 млн дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 74,7 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,54.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 105 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем–березнем 2020 року на 16,7 % та становив 93,2 млн дол., або 43,7 % від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Нідерландів, Німеччини, Іспанії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Китаю, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Єгипту, Туреччини, Білорусі.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–березнем 2020 року збільшилась частка зернових культур, жирів та олій тваринного або рослинного походження, чорних металів, молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду, залишків і відходів харчової промисловості, меблів. Натомість зменшилась частка насіння і плодів олійних рослин, продукції борошномельно-круп’яної промисловості, солі, сірки, земель та каміння.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня–березня 2020 року на 4,7 % та становив 64,1 млн дол., або 46,2 % від загального обсягу.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії, Румунії. Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини, Російської Федерації, США, Саудівської Аравії, Білорусі.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки, зернових культур, пластмас, полімерних матеріалів, їстівних плодів і горіхів, інших текстильних волокон.

Зменшилась частка механічних та електричних машин, засобів наземного транспорту, крім залізничного.

У січні–березні обсяги експорту та імпорту послуг становили відповідно 6,3 млн дол. США і 3,5 млн дол. Порівняно з відповідним періодом попереднього року експорт збільшився на 0,7 % (44,0 тис. дол.), імпорт зменшився на 13,2 % (355,7 тис. дол.). Позитивне сальдо становило 2,8 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,81.

Зовнішньоторговельні операції послугами проводились із партнерами з 53 країн світу. Обсяг експорту послуг до країн Європейського Союзу збільшився порівняно із відповідним періодом попереднього року на 0,9 % та становив 5,8 млн дол., або 91,0 % від загального обсягу експорту.

Головними партнерами в експорті послуг серед країн-членів ЄС були Німеччина, Польща, Бельгія, Кіпр, Естонія, серед інших країн світу — Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі експорту області становили послуги з переробки матеріальних ресурсів (43,1 %) та транспортні послуги (40,9 %).

Імпорт послуг з країн Європейського Союзу зменшився порівняно із відповідним періодом попереднього року на 10,0 % та становив 2,7 млн дол., або 78,2 % від загального обсягу імпорту.

Головними партнерами в імпорті послуг були Франція, Польща, Німеччина, Нідерланди, серед інших країн світу — Російська Федерація та Білорусь.

Основу структури імпорту становили транспортні послуги (36,3 % від загального обсягу імпорту), послуги, пов’язані з подорожами (22,1 %), ділові послуги (19,6 %).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтаном на 26 січня в Хмельницькій області виявлено 1471 новий випадок COVID-19
В Україні станом на 26 січня зафіксовано понад 24 тисячі нових випадків COVID-19 за минулу добу
Станом на 25 січня в Хмельницькій області виявлено 579 нових випадків COVID-19
В Україні станом на 25 січня зафіксовано понад 19 тисяч нових випадків COVID-19 за минулу добу
В Україні станом на 24 січня зафіксовано майже 13 тисяч нових випадків COVID-19 за останню добу
В Україні станом на 23 січня зафіксовано понад 15 тисяч нових випадків COVID-19 за минулу добу

Читайте у цій рубриціУ селі на Хмельниччині переховувався нелегал із Німеччини
Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключили від енергомережі
У Хмельницькому СБУ звільняла заручників
На Хмельниччині  незаконно вирізали деревини на суму понад 93 тисячі гривень
Чоловік платитиме аліменти на утримання повнолітньої доньки, поки та навчатиметься
Лісгосп на Хмельниччині заробив понад 17 млн грн на продукції з низькосортної деревини