Хмельниччина торгує із 87 країнами світу

Хмельниччина торгує із 87 країнами світу

У січні обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 65,5 млн дол. США і 33,4 млндол. Порівняно з січнем 2020 року експорт збільшився на 12,4 % (7,2 млн дол.), імпорт, навпаки, зменшився на 14,5 % (5,7 млн дол.).

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами з 87 країн світу. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем 2020 року на 6,5 % та становив 27,4 млн дол., або 41,8 % від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Нідерландів, Польщі, Німеччини, Бельгії, Італії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Китаю, Алжиру, Туреччини, Єгипту, Білорусі.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем 2020 року збільшилась частка зернових культур, жирів та олій тваринного або рослинного походження, залишків і відходів харчової промисловості, молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду. Натомість зменшилась частка насіння і плодів олійних рослин, продукції борошномельно-круп’яної промисловості, солі, сірки, земель та каміння, електричних машин.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня 2020 року на 25,5 % та становив 16,9 млн дол., або 50,6 % від загального обсягу. Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії, Литви. Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини, Російської Федерації, Казахстану, США. У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки, виробів з чорних металів, їстівних плодів і горіхів, зернових культур, каучуку, ґуми. Зменшилась частка механічних та електричних машин, засобів наземного транспорту, крім залізничного, пластмас, полімерних матеріалів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Врожай-2024: чи впорається Україна з викликами на третьому році війни?
Як зберігати продукти під час відключення електроенергії
Електрокари захоплюють дороги: в Україні зростає попит на «зелені» авто
Подешевшали — яйця, подорожчало — молоко. Що відбувається з цінами на продукти в Україні?

Читайте у цій рубриці


Від роботодавців Хмельниччини надійшло понад 5 млрд грн єдиного соціального внеску
Курган на Хмельниччині манить майбутніх археологів
Чим відомі Бугаїхи на Хмельниччині
Яромир із Хмельниччини став випускником «Автошколи для людей з інвалідністю»
FacebookTelegramViberWhatsAppX