На Хмельниччині суд захистив трудові права екс-інженера молокозаводу

На Хмельниччині суд захистив трудові права екс-інженера молокозаводу

Білогірський районний суд стягнув із товариства з обмеженою відповідальністю на користь його колишнього працівника нараховану, але не виплачену, заробітну плату в сумі 32 367 гривень та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 4 січня 2018 року по 7 червня 2019 року в сумі 114 532 гривні, задовольнивши вимоги позивача.

На сайті Хмельницького апеляційного суду йдеться, що з позовом до ТОВ у Білогірський суд звернувся колишній інженер молочного підприємства, що звільнився за згодою сторін 3 січня 2018 року. Позивач зазначив, що при звільненні і до цього часу Товариство не виплатило йому зарплату в сумі 32 367 гривень, тому просить стягнути її з відповідача, а ще — середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні — 114 532 гривні.

Позивач до суду не з’явився, але письмово повідомив про підтримку позовних вимог, відповідач, попри належне повідомлення, у судове засідання не прийшов, відзиву і клопотань не подавав.

Враховуючи, що відповідач не надав суду доказів того, що позивачу не виплатили ці гроші не з його вини та затримали розрахунки при звільненні, суд прийшов до висновку — позов колишнього працівника задовольнити.

«Аналіз норм матеріального права дає підстави для висновку, що передбачений ч. 1 ст. 117 КЗпП України обов’язок роботодавця щодо виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні настає за умови невиплати з його вини належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, при цьому визначальними є такі юридично значимі обставини, як невиплата належних працівникові сум при звільненні та факт проведення з ним остаточного розрахунку», — зазначено у рішенні суду.

Довідково

Стаття 117 Кодексу законів про працю України

Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні. В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСин подав до суду, бо вважав, що має право на частку будинку на Полонщині, який зареєстрований за бать­ком та його іншою сім’єю
Нетішинським комунальникам підвищать зарплату
Суд відхилив позов батька, який хотів, аби син проживав із ним
Які нововведення запроваджено у трудовому законодавстві під час воєнного стану
На Білогірщині молодики злили 140 л пального
Полонський суд оштрафував п’яного водія на 51 тис. грн, який він має сплатити протягом 15 днів

Читайте у цій рубриціУ Хмельницькому відновить роботу McDonald’s?
На Хмельниччині міграційна служба запровадила додатковий робочий день
На Хмельниччині браконьєр поставив 700 метрів сіток, в які потрапили червонокнижні риби
Лікарка з Хмельниччини отримала ордена, який називають «Оскаром» у медицині
Як курсуватиме громадський транспорт на Хмельниччині під час повітряної тривоги
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter