На Хмельниччині суд захистив трудові права екс-інженера молокозаводу

Білогірський районний суд стягнув із товариства з обмеженою відповідальністю на користь його колишнього працівника нараховану, але не виплачену, заробітну плату в сумі 32 367 гривень та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 4 січня 2018 року по 7 червня 2019 року в сумі 114 532 гривні, задовольнивши вимоги позивача.

На сайті Хмельницького апеляційного суду йдеться, що з позовом до ТОВ у Білогірський суд звернувся колишній інженер молочного підприємства, що звільнився за згодою сторін 3 січня 2018 року. Позивач зазначив, що при звільненні і до цього часу Товариство не виплатило йому зарплату в сумі 32 367 гривень, тому просить стягнути її з відповідача, а ще — середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні — 114 532 гривні.

Позивач до суду не з’явився, але письмово повідомив про підтримку позовних вимог, відповідач, попри належне повідомлення, у судове засідання не прийшов, відзиву і клопотань не подавав.

Враховуючи, що відповідач не надав суду доказів того, що позивачу не виплатили ці гроші не з його вини та затримали розрахунки при звільненні, суд прийшов до висновку — позов колишнього працівника задовольнити.

«Аналіз норм матеріального права дає підстави для висновку, що передбачений ч. 1 ст. 117 КЗпП України обов’язок роботодавця щодо виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні настає за умови невиплати з його вини належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, при цьому визначальними є такі юридично значимі обставини, як невиплата належних працівникові сум при звільненні та факт проведення з ним остаточного розрахунку», — зазначено у рішенні суду.

Довідково

Стаття 117 Кодексу законів про працю України

Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні. В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці